Еще по теме:

назад до фільтрів

Міська влада дає надію на відновлення будівництва на Теремківській
Вересень 07, 2011 

Раніше ми неодноразово повідомляли про проблеми щодо будівництва по вул. Теремківській, 3 в Голосіївському районі м. Києва. Дана тема включена в перелік афер на ринку нерухомості. Зусиллями Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», самих інвесторів та місцевої влади, сьогодні з’явився реальний шанс відновити будівельні роботи. Про початок будівництва й факти, які вдалося підняти на поверхню в ході розслідування однієї будівельної справи читайте далі.



З чого все починалось

Питання про будівництво 23-х поверхового житлового будинку по вул. Теремківській, 3 вже протягом п’яти років є предметом непорозуміння між забудовниками, інвесторами та мешканцями мікрорайону. Посередником у цій справі виступає міська влада, яка приймала рішення про будівництво. Ще раніше, в грудні 2004 року Київською міською радою було прийняте рішення (№ 985/2395) щодо земельної ділянки площею 0,3 га по вул. Теремківській, 3, яка передавалася в довічне користування Голосіївській райраді. Дане рішення підписав тодішній мер Олександр Омельченко. У 2004 році райдержадміністрація дала замовлення на будівництво бібліотеки, дитячої і дорослої поліклінік.



Зміна забудовників
Однією з проблем, яка перешкоджала будівництву та здачі об’єкта вчасно була зміна забудовників. 10 травня 2005 року був укладений трьохсторонній договір між Голосіївською райрадою в особі Тетяни Строкань, приватним підприємством «Ветеран-Авіа» в особі Максима Кондратьєва та комунальним підприємством «Голосієвобудінвест» в особі Ігоря Поліщука. Згідно з угодою, замовником будівництва стало комунальне підприємство «Голосієвобудінвест», а на «Ветеран-Авіа» переклали окремі функції замовника.
Далі у справі фігурують прізвища трьох осіб: Вадим Чернець, Максим Кондратьєв та Олена Чернець. Вони заснували товариство «Об’єднання «Укрбудівництво» і уклали угоду з «Ветеран-Авіа» про участь у будівництві цього житлового будинку. Виходить, що пан Кондратьєв підписав угоду сам з собою. Ще однією компанією, пов’язаною з цим будівництвом, є товариство «Холдингова компанія «Укрінвестбуд», яка з 2006 року почала залучати кошти інвесторів на зведення даного об’єкта. Виконавчим директором «Холдингової компанії «Укрінвестбуд» значився Вадим Чернець.



Кошти вкладені в повітря

За словами інвесторів, компанія збирала кошти, але будівництво не почала. Деякі вкладники зуміли забрати гроші через суди. Такий скандал довкола компанії вдарив по її репутації і призвів до відмови інвесторів з нею співпрацювати.
Згодом на будівельному майданчику з’явилася нова компанія – ЗАТ «Город-Сад», яка згідно договору, підписаному між інвесторами та забудовниками, мала наприкінці 2007 року ввести будинок в експлуатацію. У травні 2007 року будівельні роботи таки розпочались. Були встановлені бетонні конструкції, будівельний майданчик обнесено зеленим парканом. В планах забудовника було зведення офісно-торгового комплексу з підземним паркінгом та житлового будинку.
Втім компанія «Город-Сад» з невідомих причин відійшла від справ щодо будівництва. За словами інвесторів, це дочірня фірма «Холдингової компанії «Укрінвестбуд». В 2008 році кошти інвесторів почало залучати товариство «Печерськ-інвест». Директор компанії Ігор Корицький створив гучну рекламу і інвестори знову почали вкладати кошти в будівництво. Будинок обіцяли здати в експлуатацію в 4-му кварталі 2009 року. Однак вже в червні 2008 року будівельні роботи припинилися, оскільки в черговий раз змінювався забудовник. Інвестори, вкотре втративши «свої кровні», почали звертатися до органів влади та правоохоронних структур. Забудовники їх заспокоювали, постійно переносячи дату відновлення робіт. В підсумку, з 2008 року до теперішнього часу будівництво 23-х поверхового житлового будинку по вул. Теремківській, 3 припинилося на зведенні першого поверху.



Втручання місцевої влади

Завдяки зусиллям інвесторів і підтримці з боку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», влада таки звернула увагу на цю проблему, і в кінці 2008 року Київська міська державна адміністрація видала розпорядження про зупинення будівництва житлового комплексу у зв’язку з виявленими порушеннями. Наприкінці 2009 року прокуратура Печерського району порушила кримінальну справу за статтею «шахрайство», яку розглядає Печерське районне управління головного управління МВС України в м. Києві. Виходячи з обставин, які склалися довкола будівництва, заступник голови Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації Юрій Юрійович Курінний відзначив, що компанії «Укрінвестбуд», «Город-Сад» та «Печерськ-інвест» взагалі не мали права продавати квартири у цьому місці, оскільки договір підписувала Голосіївська райрада з «Ветеран-Авіа», і ніякого дозволу на укладення угод цією фірмою з іншими компаніями райрада не давала. Керівників самої ж «Ветеран-Авіа», за словами посадовця, не може знайти ні міліція, ні СБУ.



Відновлення будівництва

Все активнішу допомогу інвесторам у вирішенні проблем, пов’язаних з будівництвом по вул. Теремківській, 3, що в мікрорайоні «Кібцентр», надає ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам». 20 липня 2010 року спільно з Асоціацією інвесторів будівництва жилого будинку ініціювали в приміщенні Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації зустріч інвесторів, що вклали свої кошти в будівництво будинку по вул. Теремківська, 3 та представників замовника даного будівництва – Голосіївської райради та адміністрації. Разом з інвесторами, Асоціація організувала та провела 29 жовтня 2010 року мітинг під стінами Голосіївської районної ради. 24 березня 2011 року відбувся мітинг під стінами КМДА. Спільними зусиллями вдалося домогтися передання будівництва на контроль міської влади.
Оптимізму у цій справі додала міська влада. 14 квітня 2011 року Голова КМДА Олександр Попов підписав розпорядження, відповідно до якого функції замовника житлового будинку передаються комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд». Фактично, відтепер місцева влада відповідає за будівництво об’єкту по вул. Теремківській, 3 та гарантує здачу його в експлуатацію. Також у цьому розпорядження КМДА йдеться про вирішення майнових питань інвесторів шляхом запровадження спеціальної програми будівництва. Нею передбачається фінансування житла з визначенням відсоткової ставки: 70% і 30% (де перше число кошти громадян, друге – міського бюджету) та навпіл – по 50%. З громадянами будуть укладатися договори про порядок оплати вартості житла та надання квартир.



План подальших дій

Активна робота ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» спільно з інвесторами забезпечила консолідацію останніх і дала їм надію на завершення будівництва та отримання ключів від довгоочікуваних квартир. «Асоціація» вважає такі досягнення маленькою перемогою і надалі буде захищати громадян, які інвестували кошти в будівництво та стежити за будівництвом об’єкту по вул. Теремківській, 3, здачею будинку в експлуатацію.



«Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» висловлює вдячність за співпрацю, активну громадську позицію та допомогу в інвесторам заступнику голови Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації Ірині Миколаївні Шарко, заступнику начальника управління, начальнику відділу реконструкції та житлово-комунального господарства Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації Олегу Васильовичу Іщуку, репортеру телеканалу ICTV Ірині Шлєпніній та всім журналістам, державним службовцям, громадськім діячам, просто небайдужим громадянам, які в той чи інший спосіб сприяли вирішенню цієї ситуації.

 

Прес-служба Асоціації

Ілюстрації

 


Back Друк