Еще по теме:

назад к фильтрам

Нерухомість: Українці переходять із комфорту на економ-клас
Март 22, 2012 

Українці переходять із комфорту на економ-клас. Понад половину всіх угод купівлі-продажу в нашій державі укладають у сегменті найдешевшого житла.

Підвищення цін на комунальні послуги, продукти харчування, зростання безробіття змушують громадян не тільки тугіше затягувати паски, а й "стискати" своє місце проживання до мінімальних меж. Саме через це старі, проте малогабаритні "хрущовки" користуються неабиякою популярністю на ринку нерухомості.

Артур Кирилов, директор агентства з нерухомості: "Найголовніша причина це їх вартість, а вартість виходить з того що вони не крупногабаритні, тому що якщо приміром в однокімнатній хрущовці 35 квадратних метрів, то в сучасному будинку, який проектувався чотири чи 5 років назад однокімнатна квартира до 60 метрів доходить".

Приміром, сьогодні трикімнатна квартира в хрущовці коштуватиме приблизно стільки ж, як і однокімнатна в будинку із новим плануванням. Тож забудовники та девелопери масово почали відмовлятися від зведення елітного помешкання та житла бізнес-класу. Оскільки вони не затребувані на ринку.

Лев Парцхаладзе, голова ради директорів Конфедерації будівельників: "Тенденция такова что, так как все что строится у нас строится для потребителей, а потребитель немножко поменял свой взгляд, а взгляд поменял, потому что доходы резко сократились и сейчас в ход идут квартиры, где меньше площадь".

Тому забудовники корегують проекти житлових будинків, зменшуючи кількість трикімнатних великометражних квартир і знижуючи кількість малометражних - менше або в межах сорока квадратних метрів. Вартість такого помешкання до кінця року може зрости, прогнозують ріелтери. Усе через збільшення попиту на оренду недорогих осель.

Артур Кирилов, директор агентства з нерухомості: "Збільшення вартості орендних ставок через деякий час призводить до збільшення активності на ринку купівлі-продажу, а от збільшення активності на ринку купівлі-продажу через деякий час призводить до збільшення вже ціни продажу".

Щодо ринку житла бізнес-класу - його вартість зростати не буде. Попит у цьому сегменті найменший. І особливих змін ріелтери не прогнозують. Те ж стосується й еліт-класу. Багатих людей, які зазвичай і купують таке помешкання, не більшає.

Татьяна Стець


Назад Печать