Еще по теме:

назад к фильтрам

В Україні набирає чинності податок на житлові будинки та квартири
Январь 09, 2012 

В Україні 1 січня 2012 р. набирає чинності положення Податкового кодексу України про податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, пише РБК-Україна.
Так, відповідно до статті 265 Податкового кодексу набирає чинності податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Згідно з положеннями статті платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об&lquot;єктів житлової нерухомості.
У разі перебування об&lquot;єкта житлової нерухомості у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожен з власників.
Базою оподаткування є житлова площа об&lquot;єкту житлової нерухомості.
База оподаткування об&lquot;єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об&lquot;єкта житлової нерухомості: для квартир, площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; для квартир, площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв.метрів, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Податкове зобов&lquot;язання за звітний рік з податку сплачується: фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юридичними особами - щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Крім того, набирає чинності положення, відповідно до якого в складі фінансової звітності платник податків вказує тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою Міністерством фінансів.


Назад Печать