Еще по теме:

назад к фильтрам

В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
Ноябрь 28, 2011 

Згідно з постановою Кабміну, з 1 січня 2012 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомості. Замість БТІ реєструвати право власності, видавати довідки і завіряти угоди буде Укрдержреєстр - нова структура при Мін&lquot;юсті, пише газета "Сегодня".

Видання зазначає, що спілкуватися з чиновниками доведеться значно рідше. Наприклад, звірка квартири з її техпаспортом тепер уже необов&lquot;язкова при перепродажі. Зі слів експертів, з одного боку, це може зменшити корупцію в цій сфері і полегшити життя людям, які місяцями оббивають пороги БТІ. З іншого боку, ріелтори побоюються, що знизиться контроль за угодами, а значить, можливі афери.

Про те, що в БТІ потрібно навести лад, заявляв ще в жовтні президент Віктор Янукович, підкреслюючи, що БТІ - це одна з найбільш непрозорих і корумпованих сфер. "Вважаю, що не потрібно змушувати наших громадян отримувати довідки про технічну інвентаризацію при перепродажі квартири чибудинку. Треба дозволити нашому громадянину без ускладнень розпоряджатися своєю власністю, в тому числі при переплануванні", - заявив Президент.

Зараз, щоб вирішити питання з продажем квартири, необхідно відвідати БТІ не менше 5 разів, пише газета. Кожен етап триває до півтора тижня. Щоб прискорити розгляд питання, доведеться заплатити 600-700 доларів, а щоб технік, який звіряє реальний стан квартири з її планом, закрив очі на наявність перепланування - від 500 доларів.

За новими правилами, БТІ буде проводити лише первинну технічну інвентаризацію, тобто, інспектор звірить з техпаспортом тільки квартиру в новому будинку, який здають. Якщо житло потім будуть продавати, дарувати, перепланувати, в БТІ звертатися не потрібно. Важливо, що документи можна буде подавати за принципом єдиного вікна, а чиновник або технік не повинен буде виїжджати на квартиру.

Поки правила вступлять в силу, у киян можуть бути проблеми, зазначають фахівці. Столичне БТІ вже з 15 грудня буде відмовляти в реєстрації права власності киянам, заявив глава Всеукраїнської Асоціації БТІ Дмитро Павленко.

"У БТІ вважають, що вже недоцільно проводити процедуру, яка з 1 січня перестане бути необхідною", - пояснив Павленко.

Зміни, як вважають експерти, на цей час можуть зупинити всі операції знерухомості. "Новий" "Укрдержреєстр" де-юре вже існує, але фактично ще не працює. Зараз в авральному порядку створюються відділи реєстрації, але як вони будуть працювати і коли почнуть, ніхто не знає. Друге питання, як буде передаватися база від БТІ до Мін&lquot;юсту. Ми прогнозуємо, що це може тривати до кінця лютого ", - заявив віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості Віктор Несін.


Назад Печать