Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
29-11-2020 18:34
http://investhelp.com.ua/ru/print/22841

Чотитри банки готові кредитувати за президентською іпотекою
Май 24, 2012 

КИЇВ. 23 травня. УНН. Чотири украінські банки висловили готовність надавати кредити на житло за президентською іпотекою. Про це на круглому столі повідомив радник Міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Украіни А. Беркута, передає кореспондент УНН.

"Вже 4 банки підписалися під документом, у якому зазначається, що вони готові кредитувати за програмою президентськоі іпотеки", - сказав А Беркута.

Радник зазначив, що наразі не лише у великих містах, а й у райцентрах є бажаючі отримувати і будувати житло за програмою доступного житла 30/70. Також він сказав, що розглядається можливість надання кредитів і тим людям, які не стоять у черзі на житло.

Нагадаємо, на думку заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, будівельним компаніям вигідно брати участь у програмі пільгового кредитування житла.

"Забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки, адже це держзамовлення. Тобто на сьогодні забудовник розуміє, що він отримає гроші на будівництво та може розраховувати на поетапне фінансування", – зазначив парламентарій.

На його думку, першочергово до програми іпотечного кредитування мають бути залучені об’єкти з високим ступенем готовності.

"Насамперед треба звернути увагу на ті об’єкти, які мають високий ступінь готовності. Адже це означає, що вони будуть привабливими для інвестора, тобто населення. Якщо у нас буде комплекс умов – люди, які хочуть і можуть придбати житло, забудовник і держпрограми, тоді будуть перспективи вирішення житлової проблеми", – зазначив І.Лисов.

 Як повідомляв УНН, державна програма іпотечного кредитування на 10-15 років під 3% річних вже близько 10 років працює для молодих сімей. У поточному році рівень компенсації вже склав 112 млн. грн., держава вже буде компенсувати за тими угодами, які укладені раніше. Ще 60 млн. буде виділено на нові квартири. Тобто держава дає молодій сім&lquot;ї кредит повністю на 100% вартості квартири, сім&lquot;я купує квартиру, а потім держава компенсує різницю між ставкою банку та 3%.


Назад Печать