Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
18-09-2021 0:56
http://investhelp.com.ua/ru/print/23259

Банки хитруватимуть зі ставками заради іпотеки
Апрель 03, 2012 

Іпотечні ставки зараз не мають єдиної тенденції. У банків вони геть різні.

Так середня ефективна ставка на купівлю нерухомості на первинному ринку знизилася майже на 0,5%. А для вторинного ринку – зросла на третину процента. І в середньому вони становлять 20-,5% та 18,75% відповідно. Пояснень цьому кілька. По-перше – банки заохочують своїх же клієнтів.

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку: "Умовно кажучи, вам потрібно прокредитувати, щоб інший твій клієнт погасив кредит. Таким чином ти зацікавлений в тому, щоб хтось взяв кредит може і під меншу ставку, але щоб проблемний кредит був закритий".

Причина друга - більш глобальна. Пов&lquot;язана із правом власності. Для кредитування фінустанові потрібен об&lquot;єкт застави. Коли клієнт просить позику, щоб інвестувати у будівництво - об&lquot;єкт нерухомості ще відсутній. А на ринку вторинних продажів такі об&lquot;єти є. Вони зручні тим, що вже мають ринкову ціну. Саме вона виступає як відправна точка для того, щоб визначити і суму позики, і термін, і проценти.

Марина Нестеровська, директор департаменту роздрібних продуктів банку: "В класифікації кредитної заборгованості в нього вже є не майнові права на об&lquot;єкт, а об&lquot;єкт. Тому можна говорити, що тут навіть класифікуючи ці кредити складається рівень ризику нижче. Тому власне і процентна ставка може дещо знижуватись".

Первинний ринок – більш ризиковий: добудують чи ні об&lquot;єкт, коли це відбудеться, які на той час будуть ціни. Тому банки і піднімають відсотки та посилюються умови кредитування - аби прекрити ризики первинного будівництва.

Вікторія Бойко, Сергій Коренєв


Назад Печать