Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
15-09-2024 20:26
http://investhelp.com.ua/ua/print/20257

Риски при купівлі нового житла
Жовтень 17, 2013 

Придбання нового житла в Україні перетворюється на ризиковану справу. Покупцеві на подив легко стати жертвою аферистів або просто халатності забудовників. Крім того, він майже незахищений із-за недосконалого законодавства.

Новий елітний комплекс із статусною назвою на київських Осокорках. На інтернет-сайті в яскравих фарбах розписані усі принади нового будинку : і хороша інфраструктура, і метро і Дніпро неподалік, і усе це - за привабливою ціною.

- У нас єдина квартира є по першій секції, однокімнатна, яка залишилася. Це по переуступанню, якщо потрібно 44 квадрати. Ключі по цій секції ми віддаємо в квітні місяці. 

Заманювання відбувається по класиці жанру - навіть на власному прикладі.

- Ну, я вам можу сказати, що ось я на Срибнокильской, ось мій будинок панельний, продаю трикімнатну квартиру і вкладаю тут в двокімнатну.

Ми цікавимося: чи не виявиться нове будівництво черговою аферою. Адже на кадастровій карті будівництво статусного комплексу має інше цільове призначення землі. Продавці запевняють - це помилка.

- Ось у нас є три акти на землю. Ага, ось: для будівництва квартирного житлового будинку зі вбудованими приміщеннями.

Втім, в державному земельному агентстві повідомили - в кадастрі помилки немає. Будувати висотку там не можна. Люди просто не зможуть отримати у власність придбані квартири.

Сергій Левцов, керівник Управління Госземагентства в Києві:

- На сьогоднішній день відповідно до бази національної кадастрової системи за цими ділянками визначено цільове призначення для ідивідуального, гаражного і дачного будівництва, максимально 4 або 5 поверхів. До нас ніхто не звертався з приводу зміни призначення цих цільових ділянок.

Експерти не дивуються. Говорять, таких будинків-примар по усій Україні - сотні. Все - із-за недосконалості нового законодавства. Забудовникам тепер легко почати зведення без зайвих перевірок. Усі дані вони подають тільки на папері, можна обійтися без перевірки самого проекту і інших важливих документів. Непорядні забудовники мають широкі можливості не лише ігнорувати норми безпеки і надійності будинку - часто вони не враховують майнові права і законні інтереси сусідніх будинків.

Анатолій Тупав, експерт по нерухомості:

- Вони з одного боку начебто спростили життя забудовникові, там кількість документів, необхідних для початку будівельних робіт значно зменшилося, більше квартирний характер вони носять. При цьому ніхто не застрахований від того, що у забудовника закінчаться швидко гроші, що забудовник виявиться прямим шахраєм, і випадки зараз є в Києві.

В той же час закони не захищають покупців: тепер люди взагалі маріонетки в руках аферистів. Гарантій, що вклавши гроші, отримаєш заповітне житло - ніяких.

Анатолій Тупав, експерт по нерухомості:

- Никакой закон на сегодняшний день не защищает в Украине покупателя, он самое звено незащищенное, и действует на свой страх и риск, и доказать что-либо в судах - выиграют юристы и адвокаты. Даже в администрации нет никакой ответственности. Даже у администрации нет. Посмотрите, как люди бьются за свои квартиры и чем это заканчивается - ничем.

По мнению экспертов, без своевременного исправления новых законов на строительную отрасль ждет полный хаос. Печальным примером может стать резонансный случай в России, где начали радикальную борьбу против незаконных застроек. В Краснодаре дом, построенный на участке с другим целевым назначением, просто снесли. Но, опять же, больше всего пострадали от запоздалого правосудия рядовые граждане.

- Де ви були на стадії котловану, коли цей будинок будувався, де ви були? Ви знаєте, скільки людей сюди вклали гроші?.

Марина Борисполец, Андрій Грищенко


Back Друк