Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
05-01-2025 4:39
http://investhelp.com.ua/ua/print/22031
Квартири на первинному ринку - ризикований і складний процесВересень 20, 2012
Купівля квартири на первинному ринку - дуже ризикований і складний процес. Аби не втратити своїх заощаджень, потрібно знати багато нюансів пов&lquot;язаних з вибором забудовника. Запам&lquot;ятайте - майнові права на житло, у будівництво якого вкладаєте кошти - ви отримаєте лише після того, як дім здадуть в експлуатацію. Під час спорудження об’єкта ви як інвестор абсолютно не захищені. Тож, якщо забудовник виявиться шахраєм, грошей вам ніхто не поверне.
Дмитро Поляков, юрист : " Ця фірма в певний момент каже, що я банкрут. Гроші уже у неї перекинуті, вона їх роздерибанила по іншим таким теж офшорним ніркам. Претензії з України до офшорної фірми дуже важко пред’явити".
Юристи радять, аби убезпечити себе від ризиків - зберіть максимально інформацію про забудовника. Почати можна з Інтернету. Перевірте, які об’єкти він уже звів і чи вчасно їх здали в експлуатацію. Чи не подавали на фірму позовів до суду раніше.
Сергій Злидень, ріелтер : " Самый надёжный застройщик– тот, кто работает на собственных деньгах, вот на данный момент в период кризиса такой мой совет. То есть узнавать на собственных деньгах, если всё таки на кредитных, то тут нужно смотреть, тут уже задуматься нужно".
Зверніть увагу на ціну житла, яке вам пропонують. Квартири перших поверхів зазвичай продають дешевше, ніж верхніх. Та все ж вартість помешкання не може бути аж надто низькою.
Сергій Тумасов, експерт ринку нерухомості : " Якщо значна частина квартир продається нижче собівартості для забудовника, то є ризик, що він у нього буде недостатньо грошей, щоб забудувати, добудувати цей об’єкт, особливо це стосується таких невеликих компаній".
Далі переходьте до самої документації. Забудовник повинен надати вам акт про володіння землею або – договір оренди. Обов’язково перевірте, чи збігається рішення міської ради про виділення ділянки призначенню проекту будівництва.
Семей с несовершеннолетними детьми могут выселять из квартир
Слід уважно проглянути і сам проект. Він має бути погоджений з архітектурно-будівельною інспекцією, санстанцією, пожежниками та ще тридцятьма інстанціями. Перевірте, чи є технічні умови на підведення водопостачання, газу та електроенергії. Якщо ви побачите в договорі будь-яку невідповідність - варто насторожитися. Наприклад, земельна ділянка відведена для 12-ти поверхового будинку. А проект на 20-ти поверховий. Є ризик, що технічні мережі будуть неспроможні обслуговувати такий об’єкт.
Квартиры в Киеве подорожали
Сергій Тумасов, експерт ринку нерухомості: " Будинок може бути не зданий в експлуатацію, але навіть якщо зданий із заниженими показниками електроенергії, він не буде нормально функціонувати, це значить, що у вас там не буде працювати половина електроприладів".
Тож, якщо ви все ж таки вирішили ризикувати – добре перевіряйте, що і у кого купуєте. Що більше будете знати - то менше шансів вас обдурити.
Back Друк