Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
27-12-2024 9:03
http://investhelp.com.ua/ua/print/25125
Реформування ЖКГ можливе лише за підтримки громади – БлизнюкЛистопад 03, 2011
Провести масштабну модернізацію систем життєзабезпечення, реформувати вітчизняний комплекс ЖКГ, забезпечити при цьому стійкість і надійність надання комунальних послуг можливо лише за умови розуміння і підтримки необхідних комплексних заходів громадянами, місцевими громадами і професійними спільнотами. Про це сказав 2 жовтня, коментуючи підсумки розширеного засідання Уряду за участі Президента України Віктора Януковича, очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк, інформує прес-службі міністерства.
«У своєму виступі Президент України особливо наголосив на необхідності роз&lquot;яснювальної роботи з людьми, налагодженню надійного «зворотного зв&lquot;язку» для результативності впроваджуваних реформ. Важливо, що Президент розуміє природу і характер проблем, які стоять перед системами життєзабезпечення, вважає, що регіони повинні мати кошти, достатні для їхнього розвитку та надійної роботи. Причому сьогодні, на думку Президента, обсяг цих коштів має бути значно більшим», – повідомив А.Близнюк. «Ситуація, що склалася сьогодні у галузі, не влаштовує нікого – ні громадян, ні комунальників. Президент абсолютно правильно зауважив, що щонайменше чотири рази на рік треба збирати громадські організації, інформувати, не чекаючи, поки вони прийдуть під стіни Ради чи Кабміну. А роз&lquot;яснювати і вести діалог з людьми постійно!», – наголосив очільник Мінрегіону.
За словами А.Близнюка, масштаб проблем, які стоять перед вітчизняними системами життєзабезпечення, дуже серйозний. Все важче стає забезпечити діяльність зношених мереж, експлуатувати будівлі, що яскраво проявилося під час початку нинішнього опалювального періоду.
«Сьогодні в аварійному або фізично і морально застарілому стані знаходяться третина – 32% теплових мереж та більше 29% теплопунктів. Тільки 8% тепломереж мають вік до 5 років, а 43% старші 25 років. Загальний ступінь зносу складає близько 85%. Експлуатуються понад 26 тисяч котелень, загальний технічний стан яких – критичний. Приблизно чверть котлів працюють більше 20 років, а 38% – малоефективні, коефіцієнт корисної дії яких не перевищує 70 – 75%. За оцінкою експертів в країні даремно втрачається 30 – 40% вироблених енергоресурсів, а на обслуговування одного квадратного метра житла витрачається енергоресурсів у 3 – 7 разів більше, ніж у Європі», – сказав А.Близнюк.
На думку Міністра, виправити ситуацію може тільки покращення управління комунальною теплоенергетикою та загальне підвищення її ефективності, масове використання відновлюваних джерел енергії, вторинних енергоресурсів та місцевих видів палива, реалізовані у рамках загальної стратегії розвитку комунальної теплоенергетики на довгостроковий період. «Мінрегіону потрібне розуміння і підтримка місцевих громад і професійних спільнот, кожного громадянина для реалізації масштабної довгострокової програми модернізації систем життєзабезпечення. Тому ми закликаємо до співпраці, прагнемо переконати і зробити однодумцями всіх небайдужих людей. Адже вони наш надійний союзник у створенні сприятливого життєвого середовища», – підкреслив А.Близнюк.
Back Друк