Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
22-11-2024 22:16
http://investhelp.com.ua/ua/print/26303

Що потрібно страхувати, купуючи квартиру в кредит?
Жовтень 10, 2011 

Сьогодні позичальнику, крім високих відсотків за іпотечним кредитом, а також витрат пов’язаних з його отриманням, доводиться оплачувати кілька страховок.

1. Титульне страхування

Тариф: 0,5-1,5% від вартості житла на рік

Титульне страхування один з найбільш часто зустрічаються видів страхування, на якому наполягають багато банків, що видають іпотечні позики. Якщо ви купуєте квартиру на вторинному ринку, то через деякий час після укладення договору продавець або хтось з його родичів може спробувати визнати угоду недійсною. А оскільки житло знаходиться в заставі, банки намагаються убезпечити себе від цього і змушують купувати поліс титульного страхування.

Крім того, часто банкіри наполягають на цій страховці, коли ви купуєте квартиру у забудовника. Адже в цьому випадку ви теж можете позбутися права власності. Наприклад, забудовник може оголосити себе банкрутом, і будинок не буде добудований. Або будівництво взагалі можуть визнати незаконним.

Застрахувати квартиру можна на суму її вартості, яку підтвердить експертна оцінка. Але краще додати до неї ще 10%. Так у разі чого можна буде повернути не тільки гроші за втрачене житло, а й витрати на оформлення угоди, а також податки.

Платежі розраховуються індивідуально. Їх розмір залежить від страхової суми, терміну і, головне, від кількості попередніх угод. Чим більше власників було у квартири або будинку, тим дорожче обійдеться поліс.

Іноді страховики відмовляють у виплаті збитків по полісу титульного страхування. Відбувається це в разі, оформлення угоди купівлі-продажу в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння. Також відмовлять неплатникам податків. І зрозуміло, не відшкодують збитків, якщо буде доведено умисел з боку застрахованого.

2. Страхування майна

Тариф: 0,3-1,5% від вартості житла на рік

Так як майном в цьому випадку виступає нерухомість, банк обов’язково вимагатиме застрахувати її за найпоширенішими ризиками. Це пожежа, стихійні лиха і затока водою. Інші ризики узгоджуються з клієнтом за його бажанням.

Пам’ятайте, що застраховані будуть тільки стіни, вікна та перекриття. Тому компенсацію ви отримаєте, тільки якщо в будинку вибухне газ, обвалиться стеля або вся квартира вигорить. А купівля меблів і новий ремонт будуть вашим головним болем.


Back Друк