Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
26-11-2024 10:39
http://investhelp.com.ua/ua/print/26423
Як оформити право на землю?Вересень 15, 2011
Земельне законодавство передбачає дві основні процедури приватизації землі. Перша (спрощена) призначена для земельних ділянок, які раніше були передані в користування громадянам і використовуються на день прийняття рішення про приватизацію.
Така процедура передбачає звернення громадянина - користувача ділянки із заявою про приватизацію у відповідну районну держадміністрацію (якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту) або в сільську, селищну або міську раду (якщо ділянка знаходиться в населеному пункті).
До заяви потрібно додати копії документів, що підтверджують надання ділянки в користування та її розмір. Відповідна Держадміністрація або орган місцевого самоврядування протягом 1 місяця повинні прийняти рішення про приватизацію ділянки. Це рішення є підставою для видачі державного акта на право власності на ділянку. Отримання заявником акта є закінченням процедури приватизації, з цього моменту власник може розпоряджатися своєю ділянкою.
Друга процедура (більш тривала і складна) передбачає приватизацію ділянок, які в користування не надавалися.
Вона ускладнюється необхідністю розробки т. зв. проекту відведення земельної ділянки і складається з таких етапів:
- звернення громадянина до держадміністрації або відповідної ради із заявою про приватизацію;
- прийняття рішення про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки (рішення має бути прийнято в строк не більше 1 місяця);
- розробка проекту відведення ліцензованою землевпорядною організацією;
- подання проекту на розгляд Комісії з питань погодження землевпорядної документації (Комісія складається з представників 5 державних органів: архітектури, земельних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища, санітарно-епідеміологічного та органу охорони культурної спадщини). Комісія повинна узгодити проект протягом 3-х тижнів.
- затвердження проекту відведення та прийняття рішення про приватизацію земельної ділянки районною державною адміністрацією або відповідною місцевою радою (проект має бути затверджений у 2-х тижневий строк з моменту затвердження проекту відведення Комісією);
- видача державного акта на право власності на земельну ділянку.
Режим доступу: http://www.zagorodna.com/ru/stati/kak-oformit-pravo-na-zemliu.html
Back Друк