Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
23-12-2024 16:47
http://investhelp.com.ua/ua/print/26425
Як захистити свій дім від крадіжокВересень 15, 2011
Ми звикли вважати свій будинок своєю фортецею. І в глибині душі багато хто впевнений, що ця фортеця неприступна і непохитна. На жаль, на практиці іноді все виявляється не зовсім так. Особливо влітку. Літня пора несе з собою ряд небезпек, як для власників квартир, так і заміських котеджів. Про те, як зробити своє житло максимально безпечним у всіх відносинах, ми сьогодні і поговоримо.
Квартирні крадіжки - найбільш часто скоєні злочини проти власності. Статистика говорить, що майже кожна третя крадіжка (32,1%), кожен двадцять третій грабіж (4,3%) і кожен дванадцятий розбійний напад (8,2%) були пов’язані з незаконним проникненням у житло.
"Влітку кількість квартирних крадіжок дійсно зростає в середньому на 15-20%, - говорить фінансовий директор групи компаній" Цезар Сателліт "Ілля Каковкін. При цьому пік припадає на липень і серпень - традиційний час відпусток. За нашими даними, в літні місяці відбувається до 35% всіх квартирних крадіжок за рік ".
Проведений експертами компанії аналіз часових рамок говорить про переважно денний характер квартирних крадіжок. Якщо протягом року більшість цих злочинів відбувається в будні дні, то в літній час через масовий від’їзд громадян за місто зростає кількість крадіжок у вихідні.
Найбільш небезпечні, звичайно, спальні райони, де влітку особливо тихо і безлюдно - це грає на руку злочинцям. Істотно впливає на рівень числа крадіжок з квартир наявність в окрузі автовокзалів, які пов’язують столицю з більшістю регіонів країни. Так, найбільш криміногенним округом протягом декількох років є ВАО, де знаходиться Щолковський автовокзал.
Намагаючись убезпечити своє майно від зловмисників, більшість громадян вдаються до найбільш стандартних рішень - встановлення металевих дверей з надійним замком. Практика показує, що пасивні засоби захисту несуть лише «видимість безпеки» і виявляються малоефективними в боротьбі зі зломщиками. Аналітики компанії відзначають, що в середньому на кожні 500 випадків крадіжок з квартир, не захищених охоронною системою, припадає лише одна спроба проникнення в житло, що знаходиться під охороною.
Як правило, приміщення, що охороняються, оснащуються датчиками руху та обсягу, які реагують на відкриття дверей і проникнення всередину охоронюваної території сторонніх об’єктів. При цьому сучасні технології дозволяють мінімізувати випадки помилкової тривоги. Так, наприклад, щоб уникнути помилкового реагування системи на дітей або домашніх тварин можна встановити датчики з чутливістю маси від 30 кг.
Існують відеокамери, поєднані з системою ідентифікації та шторним датчиком руху для вхідних дверей. Він реагує не на все, що відбувається на сходовому майданчику, а тільки на рух в безпосередній близькості від самих дверей. Як тільки людина починає щось робити з дверима, лунає звуковий сигнал, і вона повинна ідентифікуватися: додати магнітну картку, натиснути кнопку на брелоку, набрати цифри на пульті - варіантів багато. Якщо протягом відведеного на це часу він цього не робить, то в центр посилається сигнал і разом з ним п’ять фотографій з камери, зроблених до звукового сигналу, і п’ять - після. Тут вже психологічний момент: на різкий звук зверху зловмисник зазвичай піднімає голову до камери, і виходить якісний портрет. Принципова відмінність від традиційних систем, що працюють від розмикання дверей, тут у тому, що тривожний сигнал надходить на пульт ще до того, як грабіжник проник всередину. Але рішення, в кінцевому рахунку, все одно приймає оператор. Він може відразу зрозуміти, хто перед дверима - підгуляв господар, який намагається набрати потрібний код, або бандит у масці. У складній ситуації оператор попросить порушника представитися. У систему вбудовані мікрофон і динамік.
"Якщо житло не оснащене спеціальними охоронними системами, то ви навряд чи гарантовано застраховані від" непрошених гостей ", чия винахідливість дивує навіть співробітників міліції, - зазначає радник президента з безпеки групи компаній" Цезар Сателіт "Микола Вишняков. - Найчастіше металеві двері з надійними замками здатні лише трохи збільшити час проникнення в житло зловмисників ".
Тим часом безпека сьогодні доступна практично всім, оскільки спектр всіляких охоронних систем досить широкий і розрахований на будь-який «гаманець». Захисні системи варіюються від простого підключення до пультової охорони до комплексних систем безпеки класу «розумний будинок».
На загород зазіхають частіше
Набагато частіше різного роду зловмисники намагаються проникнути в заміські будинки. Тому й охорона тут більш, скажімо так, складна. Фахівці вважають, що системи охорони котеджних селищ, залежно від його типу, можна розділити на кілька рівнів.
Мінімальний - обгороджена територія селища, КПП на в’їзді, 1 охоронець, що забезпечує дотримання пропускного режиму.
Стандартний - обгороджена територія селища, КПП на в’їзді, кілька охоронців, у користуванні яких знаходяться різні спецзасобами (гумові палиці, газові балончики, наручники, радіостанції, необхідний транспорт). Все це забезпечує дотримання пропускного режиму, а також патрулювання території селища в нічний час.
Посилений режим - обгороджена територія селища, КПП на в’їзді, кілька нарядів збройної охорони, застосування технічних засобів забезпечення безпеки, як на території селища, так і в котеджах: системи відеоспостереження та контролю доступу, різні сигналізації, датчики руху по периметру тощо.
"Як правило, система безпеки заміського селища включає в себе контрольно-пропускний пункт на в’їзді в селище і патрулювання селища охороною, - говорить виконавчий директор компанії" Терра-Нерухомість "Людмила Єжова. У селищах більш високого рівня є також відеоспостереження. Іншими словами, існують селища, забезпечені більш складною загальноселищною системою безпеки, що безпосередньо залежить від того, чи є селище "закритим" або "відкритим" для людей, які не проживають в ньому ".
У першу чергу грабіжників приваблюють дорогі будинки в елітних селищах. Логічно було б припустити, що чим вище клас об’єкта, тим вище рівень охорони. Однак на повірку виявляється, що це правило дотримується далеко не завжди. Це пов’язано насамперед з безпечністю жителів селища і недобросовісністю забудовника або керуючої компанії.
Пожежам охорона не перешкода
"Крім того, не варто забувати, - вважає Микола Вишняков, - що влітку джерелом підвищеної небезпеки для заміської нерухомості є пожежі, як лісові, так і локальні. І тут вогонь може минути будь-який рівень охорони. Так влітку 2010-го від пожеж у 19 суб’єктах Федерації постраждали 199 населених пунктів, згоріли 3,2 тисячі будинків, загинули 62 людини. Загальний збиток склав понад 12 млрд руб "..
При цьому навіть в організованих котеджних селищах рішення з безпеки зводяться найчастіше до КПП і організації відеоспостереження, які не здатні гарантувати захист від усіх можливих подій, а вже тим більше від пожежі.
Найбільш ефективний захист, вважають фахівці, забезпечує пультова охорона, оскільки дозволяє здійснювати цілодобовий моніторинг ситуації на об’єкті та оперативне реагування екстрених служб у разі тривоги, несанкціонованих проникнень, загорянь, витоків газу або протікань води.
"Хочу зазначити, - пояснює керуючий партнер" МІЕЛЬ - Заміська нерухомість "Володимир Яхонтов, - що в останні роки ми фіксуємо зниження числа нападів на заміські будинки. Проникнень у них менше, ніж у міські квартири. Цьому є кілька причин. По-перше, котеджних селищ без охорони зараз просто не існує. По-друге, у багатьох заміських будинках власники зберігають зброю, а злодій навряд чи захоче близько познайомитися з озброєною людиною ".
Однак, якщо в охоронюваному селищі злочинці все ж викрадуть щось з приватного будинку, то охоронне підприємство притягнути до відповідальності навряд чи вдасться, максимум що можна зробити - це розірвати з ними контракт.
Хто вас охороняє
Чи кожне селище повинно мати охорону? Як і звідки приходять охоронці? Які основні та найважливіші обов "язки охорони? Ці та інші питання хвилюють тих, хто хоче придбати для себе заміську резиденцію.
"Ще на етапах будівництва забудовники укладають договір на надання охоронних послуг з організацією або муніципальними органами, - пояснює ситуацію майбутнім покупцям комерційний директор 11 Invest Самір Джафаров. А після того, як селище побудоване, як правило, існує два варіанти розвитку подій ".
Перший: якщо мешканці не проти, а адміністрація селища задоволена роботою охорони, яка була організована під час будівництва, то її робота триває. І другий: мешканці та адміністрація вирішують питання про зміну охоронної організації. Випадки, коли селище залишається зовсім без охорони, вкрай рідкісні і швидко вирішуються.
Охоронці можуть бути або найняті приватним охоронним підприємством (ЧОПом), або це можуть бути співробітники позавідомчої охорони (при ГУВС).
Фахівці ринку вважають, що охоронці повинні стежити за порядком на території селища. Сюди, залежно від договору, входить не тільки контроль за в’їздом на територію, а й спостереження і відстеження екстремальних ситуацій безпосередньо на території котеджного селища. "При виборі охорони дуже важливо знати, - нагадує Самір Джафаров, - де ЧОПи набирають співробітників і як їх навчають. Ми дуже ретельно підходили до вибору охоронної компанії і навіть персонально зустрічалися з кожним охоронцем окремо. Оскільки на стадії реалізації проекту охоронець - це перша людина, з якою зустрічається потенційний клієнт, який приїхав у селище. Тому насамперед охоронець повинен охайно виглядати, бути ввічливим з відвідувачами і чітко дотримуватися інструкцій ".
"Взагалі ж, я вважаю, можна провести градацію коштів, що дозволяють убезпечити своє житло, - каже Володимир Яхонтов. - Перше: якщо вдома знаходяться люди, злодій не полізе за наживою, йому ні до чого стикатися з господарями. Другий момент - собака (не кімнатної породи). Навряд чи у злочинців з’явиться бажання вступити в контакт з якимось стафордширським тер’єром, та й менш небезпечні породи здатні захистити будинок. Фізична присутність сусідів в поруч розташованих будинках теж опосередковано захистить ваше житло, в цьому сенсі гарні таунхауси, хто-небудь з мешканців блоку завжди вдома. На четвертому місці я б розташував індивідуальну охоронну систему, виведену на пульт охорони селища. Якщо такої системи в будинку немає, то сама охорона теж здатна відвернути зловмисників від житла, особливо якщо в обов’язки співробітників включено патрулювання території. Ну і на останньому місці розташовуються індивідуальні засоби захисту будинку: металеві двері, решітки або рольставні на вікнах ".
Режим доступу: http://www.zagorodna.com/ru/stati/kak-zaschitit-svoy-dom-ot-krazh.html
Back Друк