Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
23-01-2025 5:36
http://investhelp.com.ua/ua/print/26443
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянкиЛистопад 30, 1900
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – це документ, що розробляється фізичними або юридичними особами, які мають ліцензію на проведення робіт із землеустрою і включає в себе текстові та графічні матеріали, обов&lquot;язкові положення, встановлені завданням на розроблення проекту, інші дані, необхідні для вирішення питання щодо відведення земельної ділянки та складається у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок (ст. 50 Закону України «Про землеустрій», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» від 26 травня 2004 року № 677).
Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:
- зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону;
- надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні (ст. 123 Земельного кодексу України).
Проект відведення земельної ділянки розробляється на основі завдання, затвердженого замовником, що є невід&lquot;ємною частиною договору на проведення відповідних робіт.
Типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затверджено Постановою Кабінету міністрів України № 266 від 04.03.2004 року.
Замовником проекту відведення земельної ділянки можуть бути сільська, селищна, міська рада, районна, Київська або Севастопольська міська держадміністрація, землевласник або землекористувач, інші особи відповідно до закону.
Розробником (виконавцем) проекту відведення земельної ділянки є фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону (Постанова Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» № 677 від 26.05.2004 року).
Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов&lquot;язаних з погодженням документації із землеустрою (див. «Типове положення про комісію з розгляду питань, пов&lquot;язаних з погодженням документації із землеустрою», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1420).
Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні (ст. 123 Земельного кодексу України).
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов&lquot;язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи відповідно до закону (див. Закон України «Про державну експертизу землевпорядної документації»).
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов&lquot;язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування (ст. 123 Земельного кодексу України).
Таким чином, інформацію про земельну ділянку, виділену під будівництво об’єкту нерухомості можна дізнатися з:
- клопотання Замовника будівництва про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, що є у самого Замовника або у відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації;
- дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затвердженого рішенням відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією;
- завдання Замовника на розробку проекту відведення земельної ділянки, що є у наявності у самого Замовника та у Виконавця проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- Договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, екземпляри якого зберігаються у Замовника та у Виконавця проекту;
- Висновку щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зразки якого можна отримати:
- у Замовника;
- в Комісії з розгляду питань, пов&lquot;язаних з погодженням документації із землеустрою, утвореною районною та міською держадміністрацією - у районах і мм. Києві та Севастополі, міською радою - у містах обласного значення;
- у відповідному територіальному органі земельних ресурсів, у випадку обов&lquot;язковості проведення державної експертизи землевпорядної документації;
- Рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у користування.
Back Друк