Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
11-01-2025 1:58
http://investhelp.com.ua/ua/print/26477

Що робити, якщо ЖЕК не ремонтує дорогу перед будинком
Листопад 30, 1900 

До юристів, експертів, які надають поради, зокрема, з питань ЖКГ, звертається багато людей. Серед них є чимало запитань щодо обов’язків ЖЕКів. Наприклад, одного з мешканців Києва турбує питання: як примусити ЖЕК відремонтувати дорогу перед будинком.

«Мій ЖЕК не ремонтує дорогу перед будинком. Під’їхати до дому по «воронках» не можливо, таксисти відмовляються заїжджати у двір. На мої скарги ЖЕК відповідає, що не мають коштів. Що мені роботи?», - скаржиться киянин.

Що робити у такому випадку пояснює провідний спеціаліст Асоціації допомоги постраждалим інвесторам Олександр Сахно.

- Передусім, необхідно з’ясувати у віданні якої організації знаходиться дорога. В наслідок чого пошкоджено її покриття. Чи є ця дорога на карті мікрорайону. З’ясування першого питання необхідне, аби зрозуміти яку саме організацію необхідно примушувати до вчинення дії. Дорога може обслуговуватися не тільки ЖЕКом, а в тому числі і відповідною ШЕД (шляхова експлуатаційна дільниця). Пошкодження покриття рідко спричиняється його нормальним фізичним зносом. Дуже часто трапляються випадки недбалого ставлення до нього з боку аварійних бригад «Київенерго», «Київводоканалу», які, отримавши ордер на розриття території магістральної мережі, просто закопують яму, і на цьому кінець. В таких випадках ЖЕК не повинен закривати цей ордер, як і відмовитися підписати процентовку (документ про виконання ремонтних робіт на території, у відсотках ). Одночасно з цим, організація, яка такий ордер видала, має відшкодувати ЖЕКу витрати на повторне асфальтування. Як правило, таке відшкодування робиться, але ЖЕК ці грошові кошти не використовує за призначенням.

Для того щоб розпочати плідну «розмову» з ЖЕКом, необхідно вчинити наступні дії. По-перше, запитати у ЖЕКа витяг з кадастрового плану із зазначенням червоних ліній, якими окреслюється прибудинкова територія. У разі відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку у ЖЕКа, з розмірами прибудинкової території, такі документи можна запитати в управлінні архітектури департаменту містобудування відповідної міської ради (у разі наявності будівельного відводу земельної ділянки) або в управлінні земельних ресурсів у міста у якому розташований будинок.

За наявності на руках чітких відповідей щодо прибудинкової території, мешканець вправі вимагати від ЖЕКу комісійного обстеження за його участю пошкодженої частини дороги на підставі Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 09.03.2011 р. N 307 «Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м.Києві».

Як, наслідок, мешканець або вимагає зменшити нарахування квартплати, або в судовому порядку вчинити певну дію, а саме виконати обов’язки ЖЕК, визначені для нього у його статутних документах.

 

Режим доступу: http://jkg-portal.com.ua/ua/coments/70-commentmaterial/10529-shho-robiti-yakshho-zhek-ne-remontu-dorogu-pered-budinkom
P.S. Подібні запитання до юристів ви можете надсилати на пошту info@jkg-portal.com.ua або на press@investhelp.com.ua


Back Друк