Еще по теме:

назад к фильтрам

Коли нас почує Президент?
Май 30, 2012 

У середу, 30 траня, відбудлась прес-конференція на тему: «Останнє попередження владі від 120 000 сімей-інвесторів». Організатором заходу стала Всеукраїнська громадська організація «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» за підтримки громадської організації «АктивІнвест», громадської організації «Асоціація приватних інвесторів та власників» та більше 70 ініціативних груп об’єктів незавершеного будівництва – організатори Всеукраїнської акції «Марш парасольок».

Учасники прес-конференції говорили про створену, за терміновим дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова для вирішення проблем постраждалих інвесторів, спеціальну Міжвідомчу комісію. Відповідальний за виконання доручення – Мінрегіон.

Так влада відреагувала на Всеукраїнську акцію протесту «Марш парасольок», під час якої наприкінці квітня більше ніж тисяча інвесторів проблемних забудов принесли під двері уряду вимоги вирішити проблему довгобудів у країні.

Президент ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук розповів: «У склад даної комісії увійшли чиновники невідповідного рівня вирішувати всеукраїнську проблему з довгобудами. Безумовно, пан Прем’єр-міністр формально дав доручення Мінрегіону задовольнити нашу основну вимогу та створити комісію по вирішенню нашої проблеми. Проте, враховуючи, що Мінрегіон не має ані повноважень ані реальних механізмів впливу на інші міністерства та центральні органи виконавчої влади, таке  «доручення»  інакше як імітацією діяльності не назвеш. Виникає питання: Чого прагнув пан Прем’єр міністр даючи доручення міністерству, яке реально й має можливості його виконати? Питання, мабуть, риторичне...».

«Безквартирні» добре усвідомлювали цей ризик і тому налаштовані «не злізти з шиї» влади доки не буде сформований нормальний робочий склад комісії.

«Ми не можемо дозволити так до себе ставитись і маємо, нарешті, показати, що ми - єдина організована структура! Тож, ми оголошуємо мобілізацію інвесторів по всій Україні! О 9:30 5 червня 2012 року відбудеться повторна - Всеукраїнська акція протесту «Марш парасольок». На цей раз очікуємо присутність на акції більш декількох тисяч інвесторів з більш ніж 70 об’єктів. Нас почують!» - коментує ситуацію президент ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук.

Тетяна Шальман, президент громадської організації «Асоціація приватних інвесторів та власників» наголосила: «Перший справді об&lquot;єднаний захід – мирна акція «Марш парасольок», який відбувся 25 квітня цього року, довів – влада боїться і не хоче чути і бачити прояв обурення громадян. Свідченням цього є термінове доручення Прем&lquot;єр-Міністра України М. Азарова. Проведення ще однієї акції є вимушеним заходом. Іншого шляху немає. Якщо почули раз, це ще зовсім не означає, що виконали, по-перше, доручення Азарова, по-друге, здійснили ряд заходів для врегулювання правовідносин «інвестор – забудовник – замовник».

«Ми усвідомлювали з самого початку, що мета відповідальних за роботу Міжвідомчої комісії – щось створити, когось скликати, щось обговорити. От обговорюємо законопроекти, які на даний час розробили в КМДА та в Мінрегіоні. Так і прозвітують Азарову – «створили і обговорюємо». Ніхто не заперечує, що закони треба, але знаючи, як довго буде тривати процес їх прийняття, та ще й знаючи, яке сильне лоббі забудовників у Верховній Раді України, то цього закону можна ще довго чекати», - прокоментував ситуацію Ігор Бондар, лідер ініціативної групи інвесторів житлового будинку на вул. Сім&lquot;ї Сосніних, 4-А в м. Києві.

Алла Вишинська, керівник ініціативної групи інвесторів на вул. Глушкова, 6 в м. Києві зауважила: « Державні службовці, котрі не мають здібностей для того, щоб створити адекватну робочу комісію, я сумніваюсь, що зможуть адекватно працювати в цій комісії та взагалі вирішити нашу проблему. Наші чиновники на даний момент займаються лише тим, що шукають крайнього на котрого скинути свою роботу. До Президента достукатись ми не можемо, всі звернення губляться десь в коридорах Адміністрації Президента, точно так, як і в інших інстанціях. Тому можна зробити висновок, що пан Президент не знає про нас, не чує, або не хоче чути та знати. То можливо почує, коли ще його програма «Доступного житла» розвалиться по шматках і нас, постраждалих інвесторів, стане більше?»

Приватні інвестори в Україні, заплативши кошти за своє майбутнє, так просто не здаються. Вони готують наступну акцію – 5 червня, напередодні відкриття Євро-2012 року мають голосно нагадати Президентові В.Януковичу про його обов&lquot;язки – бути гарантом Конституції, а значить вимагати від своєї команди її дотримання і виконання. Та й власне, чи не у Президента на контролі повинне бути вирішення питання, яке переросло вже в епідемію?

Нагадаємо, що загалом, на акцію протесту під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента України вийшли представники більш ніж 50 об’єктів по м. Київу та Київської області. Також під владні стіни приїхали представники об’єктів з Житомира, Полтави, Тернополя, Рівного, Львова, Одеси, Іллічівська та АР Крим.

Організаторами акції були: ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників», ГО «АктивІнвест», ГО «Союз інвесторів», ГО «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль», ГО «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу».

Довідка:

ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» – незалежна громадська організація, нейтральна до політичних партій та виборчих блоків. Організація діє на засадах добровільності, рівності своїх членів, самоуправління, законності і гласності. Дата створення Асоціації – лютий 2009 року.

Місія Асоціації – цивілізований ринок будівництва, в якому враховано інтереси всіх гравців: держави, забудовників, місцевих громад, банків-кредиторів, але перш за все – враховано та захищено інтереси приватних інвесторів.

Цілі діяльності – підвищення рівня самоорганізації інвесторів з метою спільного ефективного відстоювання своїх прав; зміна ставлення влади, забудовників та банків-кредиторів до проблем приватних інвесторів з метою врахування їхніх інтересів при прийнятті рішень; вдосконалення українського законодавства з метою захисту інтересів, перш за все, приватних інвесторів.

Руслана Величко, Прес-секретар
Асоціації Допомоги Постраждалим Інвесторам
(044) 228-28-42/(063) 187 41 06
info@investhelp.com.ua
www.investhelp.com.ua

Иллюстрации

 


Назад Печать