Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
18-09-2021 1:19
http://investhelp.com.ua/ru/print/21349

30-50 тисяч дешевих квартир будуватиме держава щороку
Март 04, 2013 

Житло стане доступнішим. Запевняє віце-прим’єр міністр Олександр Вілкул. І обіцяє здавати за рік 30-50 тисяч квартир. І все завдяки індустріальному методу.

30-50 тисяч дешевих квартир будуватиме держава щороку. Якщо перейдуть на індустріальний метод будівництва. Його використовували ще в радянські часи. Це такий своєрідний принцип конструктора. Тобто великі деталі виготовляють на буд комбінаті, а на самому майданчику готові конструкції за допомогою крана просто складають докупи. Метод дозволяє зводити житло в короткі строки і за будь-якИх погодних умов. Архітектори зауважують - буд комбінати не готові масово випускати потрібні матеріали.

Олег Гречух, архітектор: "Ті комбінати які є вони зараз або обладнання зношене, або продане на металобрухт  аби віддане якимось приватним структурам, тобто воно вже не якісь є такі не відворотні процеси які дуже важко повернути".

Економічну вигоду можна отримати, лише якщо оселі зводитимуть цілими мікрорайонами, тобто буд комбінати завантажать на повну. До того ж, аби ці масиви були придатні для життя, там має бути повністю запланована інфраструктура – школи, дитячі садки та місця відпочинку. На зведення таких районів потрібен не один бюджет країни. Цьогоріч же для профільного міністерства зменшили фінансування.

Андрій Гусельников, експерт ринку нерухомості: " Всего лишь два процента  от вот этой сумы бюджета, то есть нам не надо строить нам надо наверно чем-то другим заниматься судя по логике которая заложена в стратегию развития страны".

На усі 4 держпрограми зведення доступного житла виділили всього 450 мільйонів гривень. Із такими грішми говорити про масове будівництво за індустріальним методом просто не доводиться.

Илона Ковч   


Назад Печать