Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
03-08-2021 14:36
http://investhelp.com.ua/ru/print/21895

Близнюк пообіцяв інвесторам знайти вихід, як врегулювати проблему з довгобудами
Октябрь 11, 2012 

Сьогодні, 11 вересня 2012 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося перше робоче засідання Міжвідомчої комісії, котра була створена Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолієм Близнюком за дорученням Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова по результатам акції постраждалих інвесторів ще у квітні цього року.

Доповідали на засіданні заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Ісаєнко. Зокрема Ісаєнко повідомив: «Міністерством, а саме обласними державними адміністраціями був проведений моніторинг об’єктів житлового будівництва в регіонах України, по яких порушено терміни введення в експлуатацію, всього таких об’єктів за даними Міністерства – 656 з цих об’єктів 208 визначенні, як проблемні. Найбільша кількість проблемних об’єкті у місті Києві – 51, Київській області –25, Одеській області -25. Причина цих недобудов - забудовник не займається об’єктом будівництва, або ж забудовник засуджений. І більша частина цих об’єктів знаходиться, як правило у одного, максимум двох забудовників. Це ті компанії котрі до кризи активно займались будівництвом.

На законодавчому рівні ми постійно приймаємо підзаконні акти для врегулювання даної проблеми та для подальшого захисту прав інвесторів. Ряд питань було вирішено Міністерством в 2010 – 2011 році, а саме ми почали з того, щоб заборонити розповсюдження реклами про спорудження будівельних об’єктів без права власності на земельну ділянку та без дозвільних документів. Раніше часто зустрічались такі випадки, коли в забудовників не було ні землі, ні дозволів, але йшла активна реклама і квартири розпродувались для інвесторів.

На даний момент ми зобов&lquot;язали всі обласні державні адміністрації визначити структурний підрозділ на котрий буде покладено функції розбиратись з проблемними об’єктами в кожному регіоні».

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк обіцяв: «Знайти варіанти, як законодавчо, підзаконними актами врегулювати цю проблему. Дав розпорядження створити робочу групу для роботи над законопроектами по врегулюванню проблем довгобудів».

Голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук запропонував: « Для початку потрібно розробити спільну концепцію врегулювання відносин між забудовником та інвестором у будівництво житла для ефективної роботи над законопроектом».

Також, Олексій зауважив, що такий формат роботи котрий тривав ці всі чотири місяця з дня утворення Міжвідомчої комісії не може бути успішною та вимагав від присутніх визначити відповідального за роботу та зібрання даної комісії. Відповідальною особою зрештою Анатолій Близнюк призначив Дмитра Ісаєнка.

Наразі члени ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» будуть розробляти та узгоджувати концепцію врегулювання відносин між забудовником та інвестором у будівництво житла.

Наступне засідання Міжвідомчої комісії Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України призначив через місяць.

Асоціація сподівається, що нарешті розпочнеться конструктивна та ефективна робота Міністерства з постраждалими інвесторами.

Прес-служба Асоціації.

Иллюстрации

 


Назад Печать