Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
18-12-2024 13:51
http://investhelp.com.ua/ru/print/23031

Підсумки акції протесту «Марш парасольок»
Апрель 28, 2012 

У п’ятницю, 27 квітня, відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки акції протесту «Марш парасольок», котра пройшла 25 квітня, де більше п’ятисот людей різного віку з десятка українських міст вийшли під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента України. Учасники акції вимагали скликати нараду Кабінету Міністрів України для вироблення плану дій щодо невідкладного вирішення проблеми первинного житлового будівництва.

Учасники акції вимагали:

1. Усвідомити масштаби нашої проблеми в Україні (120 000 сімей) та нарешті почати її реально вирішувати.

2. Негайно скликати нараду Кабінету Міністрів України для вироблення плану дій щодо невідкладного вирішення нашої проблеми у складі:
- Перший віце-прем’єр міністр України;
- Міністр фінансів України;
- Міністр внутрішніх справ України;
- Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
- Міністр економіки України;
- Міністр Юстиції України;
- Генеральний прокурор України;
- Голова Національного банку України;
- Голова Державної податкової служби України;
- Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
- ініціативна група інвесторів.

3. Прийняти Постанову Кабінету Міністрів України, якою затвердити перелік “проблемних” об’єктів житлового будівництва. На період до вирішення проблем завершення будівництва цих об’єктів створити Тимчасову урядову комісію з питань завершення будівництва цих об’єктів.

4. Притягнути до відповідальності осіб, внаслідок злочинів яких завдано значної шкоди інвесторам.

5. За безпосередньої участі ініціативної групи інвесторів розробити проект змін до законодавства з метою захисту прав інвесторів та вироблення механізму завершення будівництва проблемних об’єктів та дієвого контролю за цільовим використанням коштів в майбутніх інвестиційних будівництвах.

Олексій Гончарук, президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» прокоментував зустріч з представниками влади: «Під час акції біля Кабінету Міністрів України відбулася зустріч представників інвесторів з представниками секретаріату Кабінету Міністрів України; Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства фінансів України. Рівень цієї зустрічі жодним чином влаштовувати інвесторів не може, адже осіб, які змогли б приймати рішення, серед чиновників не було.

Представники Кабінету Міністрів України пояснили цей факт виключно організаційною неможливістю скликати нараду на більш високому рівні та повідомили, що для цього їм потрібен певний час.
За результатами цієї зустрічі було досягнуто домовленості, що не пізніше ніж 3 травня 2012 року в Кабінеті Міністрів України буде скликана нарада у запропонованому інвесторами складі».

Також, Олексій розповів, що представники інвесторів, котрі були обрані інвесторами з усіх об’єктів, що об’єднались, будуть вимагати мораторій на виконання кредитних договорів за ініціативою фінансових установ на нарахування та стягнення відсотків та штрафних санкцій за кредитами, які брали інвестори для інвестування в проблемні об’єкти житлового будівництва».

Президент громадської організації «Асоціація приватних інвесторів та власників», Тетяна Шальман наголосила: «Прийшов нам час сказати – ДОСИТЬ. Наші проблеми породжені в 2003-2004 роках, тоді, коли при владі була саме ця команда. Тому і вимагаємо від неї сьогодні – вирішить проблему, яку самі створили. Від цього рішення сьогодні залежить наша реакція завтра. Рятуйте свій рейтинг. Ми всі 900 тисяч українців готові підтримати ту владу, яка візьме на себе відповідальність і місію почати вирішувати проблему країни.

І на останок. В Кабміні озвучила – від влади на разі залежить – чи Україна достойно буде зустрічати і проводити Євро-2012. Чи під гаслами приватних інвесторів: «В Україні Євро, а інвестори на вулиці».

Це наші заклики до влади, одумайтеся, не показуйте так відверто – вам всім байдуже, що думають люди. Ви ж в Європу йдете!»

Віктор Медведь, керівник правозахисного руху «Взаємодопомога» розповів: «За оцінками експертів, в Україні 10% житлових будинків знаходяться у занедбаному стані - а це майже 108 млн. квадратних метрів. Тобто загальна нестача житлової площі на сьогоднішній день - майже 289 млн. квадратних метрів. При 28 квадратних метрів на людину - це 10 млн. 318 тис. людей сьогодні потребують житла (при цьому офіційна «черга» складає всього 1,5 мільйона)».

«Ми нагадали про себе, - говорить Ігор Бондар, лідер ініціативної групи інвесторів житлового комплексу на вул. Сім&lquot;ї Сосніних, 4-А в м. Києві, яке заморожено з 2006-го. - Будує ТОВ «Київвисотбуд», воно зараз у процедурі банкротства. Ми за власні кошти охороняємо будинок з трьох секцій. Він майже готовий, ліфти запускали. Забудовники вивезли звідти все, що могли й вирішили заморозити об&lquot;єкт. Хоча інвестори виплатили 100 відсотків коштів».

Володимир Нікітін, президент громадської організації «АктивІнвест» сказав: «Діючі в Україні закони, дозволяють будівельним магнатам та шахраям, вільно користуватися нашими грошима і фактично не відповідати за свої дії, прикриваючись штучними фінансовими посередниками та інструментами.

Ми звернулися до Уряду із вимогою утворити Робочу комісію при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли б представники всіх міністерств і відомств, від яких залежить питання ведення будівництва.

Також ми маємо намір звертатись зі зверненням до Антимонопольного комітету, адже Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко доручив керівникам територіальних відділень відомства провести робочі зустрічі з головами обласних державних адміністрацій та головами міських адміністрацій щодо створення на місцях дієвих робочих груп з метою наведення правопорядку на ринках будівництва житла, зокрема вирішення проблем кожної новобудови.»

Нагадаємо, що загалом, на акцію протесту під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента України вийшли представники більш ніж 50 об’єктів по м. Київу та Київської області. Також під владні стіни приїхали представники об’єктів з Житомира, Полтави, Тернополя, Рівного, Львова, Одеси, Іллічівська та АР Крим.

Організаторами акції були: ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників», ГО «АктивІнвест», ГО «Союз інвесторів», ГО «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль», ГО «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу».

Прес-служба Асоціації 

Иллюстрации

 


Назад Печать