Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
14-06-2021 17:25
http://investhelp.com.ua/ru/print/23225

В минулому році в експлуатацію введено 9,4 млрд м кв. житла
Апрель 06, 2012 

КИЇВ. 5 квітня. УНН. У 2011 році в Україні введено в експлуатацію 9,4 мільярдів метрів квадратних житла. Про це на прес-конференції повідомив директор Департаменту розвитку будівельної діяльності ціноутворення та економіки будівництва Мінрегіонрозвитку Петро Грубінь, передає кореспондент УНН.

 "2011 рік підтвердив, що будівельна галузь успішно виходить з кризи. За даними експрес-аналізу, капіталовкладення становили 174,5 млрд грн. 9,4 млрд м кв житла було введено в експлуатацію. На 43% більше побудовано житла, ніж в 2010 році. Також, на 47% виросли податки та платежі і склали 5,6 млрд грн", - сказав він.

 За його словами, робота міністерства в 2011 році була спрямована на спрощення дозвільних процедур, запровадження схеми експертиз. Прийняті усі акти, які дозволяють працювати по цій схемі. Тобто, від тепер експертиза потрібна лише для об’єктів 4 і 5 категорії. Також, лише для таких об’єктів обов’язковою є ліцензія підрядної організації.

 Як повідомляв УНН, за словами заступника голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, в Україні будують найменшу кількість в Європі квадратних метрів на одного жителя.

 "Об’єм житлового будівництва у нас складає 10 мільйонів квадратних метрів на рік. Це приблизно 0,2 метра на кожну людину, що проживає не території України. Це багато чи мало? Якщо порівняти з країнами сусідами, то це мало, там показники значно вищі", - каже І Лисов.

 За його словами, в країнах Європи цей коефіцієнт сягає 0,8 метра. Приміром в Росії, де діє програма Президента, протягом  7 років можуть дійти до показника майже 1 метр на кожного мешканця Росії

 Він також зазначив , що нам треба намагатись підтримати відповідні рішучі кроки для того, щоб збільшити кількість метрів, які будуються, хочі б вдвічі.


Назад Печать