Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
19-01-2025 9:20
http://investhelp.com.ua/ru/print/23605
Податкова зможе погоджувати купівлю-продаж нерухомостіМарт 03, 2012
Податковий контроль стане невід&lquot;ємною частиною життя рядових українців.
З 7 березня 2012 року кожному, хто збирається придбати нерухомість, доведеться мати справу із Податковою, пише "Реальна економіка".
Наказ Міністерства юстиції, що стосується "Порядку вчинення нотаріальних дій українськими нотаріусами" був зареєстрований ще 22 лютого, але набуде він чинності лише через чотири дні після його опублікування в "Офіційному віснику".
З цього часу будь-яка операція щодо купівлі-продажу майна, яка потребує завірення нотаріусу, вимагатиме додатково ще і "освячення" угоди податківцями.
"Договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу", - таку норму містить документ Мін&lquot;юсту.
"Така неузгодженість паралізує роботу нотаріусів з оформлення угод купівлі-продажу на невизначений час", - каже директор юридичної консалтингової групи "Яремчук та партнери" Олександр Степанов.
За його словами, в цій окремій нормі, яка передбачає по-суті дозвіл Податкової на операцію з відчуження майна, надто багато суперечностей і неточностей.
"Будь-яка особа, яка вважає, що порушуються її права на розпорядження майном, може звернутися до адміністративного суду і, напевно, доб&lquot;ється скасування наказу Мін&lquot;юсту", - вважає юрист.
На думку адвоката юридичної фірми "Василь Кісіль і партнери" Наталії Доценко-Білоус, якщо на документ дивитися з іншого боку, то він, безумовно, сприяє прозорості ринку.
В міжнародній практиці, за її словами, до таких заходів більш стримано відносяться і не вважають це наступом на свободи людини.
Втім, Степанов все ж таки сподівається, що відповідна норма у зареєстрованому наказі Мін&lquot;юста – тимчасове явище. Мовляв, це технічна помилка.
"Якщо не технічна помилка, то впроваджується це лише з однією ціллю - для поповнення бюджету через контроль за витратами та доходами громадян. Так зване визначення доходів непрямими методами - якщо ти витрачаєш гроші, значить ти їх десь береш, а якщо ти їх десь береш, треба платити податки", - підкреслює Степанов.
Зокрема, як приклад подібних заохочувань населення до "відкритості" він також наводить зобов&lquot;язання автосалонів повідомляти про покупців.
Назад Печать