Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
18-09-2021 2:09
http://investhelp.com.ua/ru/print/24427

Більшість українців наразі не зможуть взяти житло в кредит, – експерт
Декабрь 22, 2011 

Найближчим часом більшість українців не зможуть собі дозволити взяти квартиру в кредит. Адже обсяг житлових кредитів у 2012 році прогнозується на рівні 3,8 млрд грн, що на 8,6% перевищує показник, очікуваний у поточному році. 

Такий прогноз здійснили експерти ТОВ «ФК Центр Фінансових Рішень», пише Gazeta.ua.

Експерти очікують, що обсяг видачі іпотечних кредитів у наступному році зросте, порівняно із попереднім, на 55,6%. Проте зазначають, що абсолютний обсяг кредитування залишається вкрай низьким. 

«У Франції, Італії – чотири роки досить середньому жителю столиці, щоб купити квартиру в столиці. В Україні цей показник дорівнює 22 рокам. Тобто 90% населення найближчим часом не зможе собі дозволити взяти квартиру в кредит», – наголосив операційний директор «КредитМаркет» Володимир Компанієць.

За оцінкою компанії, в 2012 році іпотечні кредити будуть брати в основному ті, кому не вистачає для купівлі 25-35% коштів і хто розраховує погасити позику буквально за кілька років.

При цьому, середня ефективна ставка за іпотечними кредитами (з урахуванням всіх додаткових комісій та інших платежів) прогнозується в межах 24-27% річних у гривні (номінальні ставки – 17-20% річних).


Назад Печать