Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
03-08-2021 14:51
http://investhelp.com.ua/ru/print/25785

Будівельну галузь України треба звільнити від застарілих норм та убезпечити від нових «Еліта-Центрів» – Близнюк
Сентябрь 28, 2011 

Будівельна галузь України, окрім спаду виробництва, викликаного світовою економічною кризою, має ряд власних задавнених проблем, що потребують невідкладного вирішення.

На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк, виступаючи на засіданні новоствореного Комітету реформ, що відбулося 27 вересня у Мінрегіоні, інформує прес-служба міністерства.

Як було зазначено, залишається не врегульованим з погляду державотворення та сучасної багатоукладної економіки питання капітального ремонту житлового фонду. Сьогодні тільки 6% актів технічного регулювання гармонізовані із нормами технічно розвинених європейських країн. Продовжують діяти 159 ГОСТів та 89 СНіПів, розроблених іще у СРСР. Тільки близько 45% населених пунктів забезпечені містобудівною документацією. У разі впровадження запропонованих заходів з реформування галузі, у 2015 році всі міста і села отримають містобудівну документацію, а 30% держстандартів та державних будівельних норм відповідатимуть європейським нормам.

Як зазначив А.Близнюк, необхідно також передбачити певну систему стимулів для реалізації кожного напрямку реформування. З метою недопущення чергових «Еліта-Центрів» треба вдосконалювати наявну систему договірних відносин.

«По кожному напрямку реформування має бути система стимулів. Щоб не допустити нових афер – треба запровадити механізм твердої договірної ціни, а також передбачити механізм страхування ризиків. Тут наше першочергове завдання – розробка типового договору», – підкреслив він.

«Сьогодні ми визначили стратегічні орієнтири галузі. Тепер їх треба конкретизувати, визначити тактику дій. Після цього нам треба сформувати «портфель» інноваційних проектів на три роки вперед. Зрештою, кожне засідання Комітету повинне відповідати єдиному принципу: визначенню що саме потрібно зробити, щоб змінити старе, поглянувши на нього по-новому», – підсумував очільник Мінрегіону.


Назад Печать