Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
16-06-2021 4:27
http://investhelp.com.ua/ru/print/26155

Успішний досвід добудови довгобуду Львова
Август 26, 2011 

Найпоширенішою проблемою інвесторів є вкладення коштів в квадратні метри житлових об’єктів, будівництво яких не розпочалося або заморожене на невизначений термін. Причини такого стану речей прив’язують до світової економічної кризи і пов’язують з банкрутством низки фінансових структур. Однак інвестори шукають варіанти для відновлення будівництва та можливості отримати своє житло. Одним з прикладів завершення житлового об’єкту є 6-8-12-ти поверховий будинок у Львові на вул. Караджича, 29.

Забудовник цього об’єкту ТОВ «Буддеталь» ще у 2007 році створив Фонд фінансування будівництва (ФФБ), управителем якого на договірних засадах став АКБ «Трансбанк». Размір ФФБ складає 59 668 988,67 грн. Пізніше банк втратив ліцензію, тому не міг переказувати кошти на зведення дому. Майже два роки будівництво не велося. «Перші перебої з фінансуванням почалися в листопаді 2008 року. Через фінансові проблеми управителя ФФБ, яким на той час був один із нині проблемних банків, будівництво будинку взагалі довелося припинити на невизначений термін», – розповів Василь Мазур, генеральний директор ТОВ «Буддеталь».

Допустимі варіанти вирішення проблеми довгобудів визначає українське законодавство. Відповідно до Закону України «Про інвестиційну діяльність», в нашій державі заборонене пряме залучення коштів від фізичних осіб для будівництва об’єктів житлового фонду. Тобто правове вирішення питання з довгобудом можливе через ФФБ.

У 2010 році забудовник вирішив зрушити справу з мертвої точки і звернувся до банків з пропозицією взяти на себе функцію управителя ФФБ на вул. Караджича, 29. Акціонерне товариство «Європейський газовий банк» (АТ «Єврогазбанк») погодилось прийняти функції управителя ФФБ. Відповідне рішення у цій справі було винесене у липні 2010 року Господарським судом Львівської області.

В серпні 2010 року будівництво вдалося відновити, а в травні наступного – було добудовано і здано в експлуатацію 6-8-12-поверховий житловий будинок у Львові на вул. Караджича, 29 разом з адміністративно-торговими приміщеннями і підземними стоянками. Власниками нових квартир стали 139 львівських сімей. Загальна площа квартир в новобудові 10 735 кв. метрів, площа торгівельно-адміністративних приміщень становить 1 776,6 кв. метров. Паркінг на 90 авто.

Згідно з рішенням Шевченківського районного суду міста Львова, з 20 червня 2011 року розпочато передачу ФФБ житлового будинку Львова на вул. В. Щурата – Дж. Леннона від АКБ «Трансбанк» новому управителю – АТ «Єврогазбанк». За інформацією, яку повідомляє заступник начальника департаменту інвестиційного бізнесу АТ «Єврогазбанк» Артем Білоног, «після чергового рішення суду про передачу функцій управителя ФФБ, ми пишаємось тим, що зможемо виконати дану людям обіцянку. Паралельно ми аналізуємо ще кілька заморожених ФФБ і, думаю, що незабаром зможемо допомогти ще сотням людей, які мріють про власне житло».

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать