Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
24-11-2024 3:02
http://investhelp.com.ua/ua/print/22003
Проблема довгобудів не цікавить державуВересень 25, 2012
У вівторок, 25 вересня о 12.00 у медіа-холі інформаційного агентства «Українські національні новини» відбулась прес-конференція на тему: «Чому в Україні інвестування в житлове будівництво залишається грою в лотерею? Коли з Києва зникнуть довгобуди?»
Учасники прес-конференції обговорювали проблеми: як можна зупинити будівельні афери та повернути довіру інвесторів, намагалися вияснити причину існування проблеми довгобудів.
Володимир Височин, в. о. директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва сказав: «Тема проблеми інвестування в первинне житлове будівництво не нова. І для її вирішення потрібно разом, всім учасникам ринку, сісти за круглий стіл і починити вживати заходів, щоб її вирішувати». Височин наголосив на тому, що вплив на цю проблему центральний апарат не може мати.
Володимир Височин розповів: «Мінрегіон на разі збирає від місцевих органів виконавчої влади інформацію про всі будівельні об’єкти, котрі не введені в експлуатацію і таких об’єктів на даний момент вже є 600. Серед них проблемних порядку 200 об’єктів .»
«При Мінрегіоні ми маємо робочу групу, котра займається цим проблемним питанням. Вона була створена у травні внаслідок акції інвесторів під Кабінетом Міністрів України. Ми відпрацювали законопроекти та відправили їх в центральні органи влади на погодження» - , зауважив Володимир Височин.
Олександр Скубенко голова Громадської ради при Мінрегіонбуді зауважив, що з 2008 року при Мінрегіоні було прийнято близько 200 законопроектів на вирішення проблеми з довгобудами. Наголосив на тому, що вони працюють у даному напрямку.
Олексій Кулагін – президент будівельної компанії «ОМОКС», представник Конфедерації будівельників України сказав: «Що проблеми з довгобудами почались через те, що в Україні було валютне кредитування, а коли держава своїми діями не допомагає, а навпаки на той момент загнала проблему у глухий кут. То довгобуди стали вже спільною справою усіх.»
Кулагін зауважив, щоб вирішити проблему довгобудів потрібен стабільний економічний клімат.
Гончарук Олексій - голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» наголосив на тому: « До проблем приватних інвесторів держава справ не має. Абсолютно всі чиновники не хочуть займатися даною проблемою. Але водночас в Україні сотні забудовників, котрим держава і на разі дає спокійно працювати. Для того, щоб державі зрушити проблему довгобудів з місця не так багато потрібно . Це запровадити державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно в недобудованих. З моменту отримання дозволу на будівництво забудовник повинен чітко розуміти, що саме він збирається будувати. І тільки вже після цього вирішувати виставляти таку нерухомість на продаж. Тобто, продавати не повітря на папірцях, а майнові права на певну частину власності.»
«Ті проекти, що пропонує Мінрегіон – це імітацією вирішення, чи намагання вирішення масштабної всеукраїнської проблеми з недобудовами. А суть цих законопроектів про які говорив пан Височин цепередача проблемних об’єктів на баланс комунальних підприємств, простіше кажучи подібній структурі, як ЖЕК. Але чи дійсно зможе завершити будівництво таких об&lquot;єктів ЖЕК?» -, зауважив Олексій.
Також пан Гончарук наголосив для всіх, що доки йде передвиборча кампанія ми не намірені піднімати цю проблему. Але по закінченню виборів, ми інвестори поставимо питання про те, хто і як з державних службовців виконує свої обов’язки.
Прес-служба Асоціації
Back Друк