Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
22-11-2024 13:38
http://investhelp.com.ua/ua/print/22745

Якщо ви не будуєте, тоді ми йдемо до вас
Червень 05, 2012 

м. Київ, Київська область, м. Одеса, м. Іллічівськ Одеської області , м. Севастополь, м. Житомир, м. Тернопіль.

У вівторок, 5червня, відбулась акція протесту «Марш парасольок. Якщо ви не будуєте, тоді ми йдемо до вас!». Постраждалі інвестори з більш ніж 70 об’єктів по всій Україні звернулись до Президента, Віктора Януковича, як до останньої інстанції в країні, яка може зрушити процес вирішення довгобудів з місця. Інвестори просять Президента делегувати до вже створеної за дорученням пана Азарова комісії таку людину, яка представлятиме Президента у цій комісії, та доручить цій людині захищати у її роботі права та законні інтереси простих людей.

«Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду». Саме так записано в Статті 47 Конституції України.

25 квітня 2012 року постраждалі інвестори вже виходили на вулицю, щоб донести до Кабінету Міністрів України свої конкретні вимоги, попросити захисту та допомоги. За результатами цього Маршу влада пообіцяла їм в найкоротші терміни приступити до вирішення проблеми, проте ці обіцянки досі так і залишаються на папері.

Як наслідок - переважна більшість органів влади на запрошення Мінрегіону делегували для участі в комісії людей, які не мають повноважень для прийняття рішень, а Міністерство фінансів (попри пряму обіцянку дану інвесторам в будівлі Кабміну під час акції протесту) та Міністерство юстиції України – взагалі проігнорували доручення Прем’єра Азарова.

«За більш ніж місяць з моменту створення, міжвідомча комісія спромоглася провести лише організаційне (не робоче) засідання на якому інвестори мали змогу відчути на собі весь спектр зухвалості та безпомічності чиновників. Людям прямо дали зрозуміти, що комісія створена «для галочки», у всіх проблемах винні виключно самі інвестори, а держава жодної відповідальності на існування такої проблеми на себе не бере. Якщо те, що відбулося на «організаційному засіданні комісії» – рівень Міжвідомчої комісії при Кабінеті міністрів України, то мені відверто прикро за нашу державу - коментує ситуацію президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук - Як можна вирішувати серйозні системні проблеми та сподіватися на покращення життя людей в країні, де Прем’єр-Міністр формально ставиться до глобальної проблеми 120 000 українських сімей, а центральні органи виконавчої влади не виконують (або виконують формально) його доручення? Питання риторичне, але важливе! Наша відповідь – ніяк!»

«Пояснити таку байдужість влади до глобальної проблеми сотен тисяч людей можна або відвертим небажанням можновладців чути про існування проблеми, або елементарною нездатністю державного апарату у його нинішньому персональному складі забезпечити нормальне виконання своїх функцій. Дуже сподіваємось, що ближчим до істини є другий варіант, адже у такому разі у силах Президента змінити ситуацію – рішуче замінити з десяток чиновників, щоб інші змінили своє ставлення до державної служби» - говорить Олексій Гончарук.

Президент громадської організації «Асоціація приватних інвесторів та власників» Тетяна Шальман сказала: «Якщо за минулої влади можна було почути закиди (як часто це люблять робити українські політики) – «такі схеми (оборудки) з грошима приватних інвесторів видумали не ми, а попередники». Згодна, у більшість об&lquot;єктів люди почали вкладати кошти ще з 2003 року. А от закиди нинішньої влади, що винні «помаранчеві» – не мають місця. Саме представники сьогоднішньої провладної команди на початку 2000-х розробляли такі «закони», що «аукається» їм зараз. Так, «помаранчеві» теж доклали рук до збільшення кількості недобудованих об&lquot;єктів. Вони хоча й розробляли інші механізми інвестування в житлове будівництво – ввели продаж цінних паперів, облігацій, але як довело саме життя – ці механізми сьогодні стали теж добре спланованою аферою».

«Тому саме в темі українських інвестицій немає на кого пальцем показувати. Винні всі. Всі гілки влади, всіх кольорів, всіх років останнього десятиліття. А оскільки нинішні затіяли в 2003-2004 рр., то нинішнім і починати «розгрібати» сміття у своїй країні» - наголосила пані Шальман.

Тому «безквартирні» доведені до відчаю цим «паралічем» влади та створеної комісії «обживали» прилеглі території Адміністрації Президента України.

Інвестори вкотре намагаються привернути увагу Президента, щоб той допоміг вирішити проблему сотен тисяч українців та взяв її під особистий!

Організатори акції: ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників», ГО «АктивІнвест», ГО «Союз інвесторів», ГО «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль», ГО «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу».

Довідка:

ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» – незалежна громадська організація, нейтральна до політичних партій та виборчих блоків. Організація діє на засадах добровільності, рівності своїх членів, самоуправління, законності і гласності. Дата створення Асоціації – лютий 2009 року.

Місія Асоціації – цивілізований ринок будівництва, в якому враховано інтереси всіх гравців: держави, забудовників, місцевих громад, банків-кредиторів, але перш за все – враховано та захищено інтереси приватних інвесторів.

Цілі діяльності – підвищення рівня самоорганізації інвесторів з метою спільного ефективного відстоювання своїх прав; зміна ставлення влади, забудовників та банків-кредиторів до проблем приватних інвесторів з метою врахування їхніх інтересів при прийнятті рішень; вдосконалення українського законодавства з метою захисту інтересів, перш за все, приватних інвесторів.


Руслана Величко, Прес-секретар
Всеукраїнської громадської організації
«Асоціація допомоги постраждалим інвесторам»
(044) 228-28-42/063 187 41 06
info@investhelp.com.ua
www.investhelp.com.ua

Ілюстрації

 


Back Друк