Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
23-11-2024 18:37
http://investhelp.com.ua/ua/print/22851
У Мінрегіоні обговорили реалізацію соціальної ініціативи ПрезидентаТравень 23, 2012
Обласні державні адміністрації, уряд Автономної республіки Крим, Київська та Севастопольська міськдержадміністрації вже до вівторка повинні закінчити визначення організацій – розпорядників коштів нижчого рівня та подати їхній перелік на погодження до Мінрегіону. До кінця тижня вони повинні повністю завершити відбір об’єктів та подати пропозиції для розгляду Міжвідомчою комісією при Мінрегіоні, а також сформувати виключний перелік банків-учасників програми.
Таке рішення ухвалили учасники наради присвяченої реалізації соціальних ініціатив Президента України, збільшенню обсягів житлового будівництва та шляхів його здешевлення, яка відбулася у четвер, 17 травня під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка. У нараді взяли участь народні депутати України, представники банківських та фінансових установ, заступники голів обласних державних адміністрацій кожного регіону країни, представники будівельних асоціацій, забудовники. Учасники обговорили перелік необхідних організаційних кроків, спрямованих на ефективну реалізацію здешевлення іпотечних кредитів для громадян. Мінрегіон представив покроковий алгоритм для кожної зі сторін програми – громадянина, банку, забудовника та місцевої влади. Намічені заходи дозволять уже з кінця травня мати повноцінний відпрацьований механізм реалізації соціальної ініціативи Президента зі здешевлення іпотечного кредитування для громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Так, до 1 червня у всіх регіонах має запрацювати «єдине вікно» для прийому документів від громадян бажаючих скористатися компенсацією відсоткової ставки, на веб-сайтах облдержадміністрацій повинні з’явитися відповідні інформаційні розділи, крім того, мають запрацювати спеціальні «гарячі телефонні лінії» для громадян. З метою перспективного вдосконалення існуючого порядку ухвалене рішення запросити до участі у спеціальній робочій групі представників Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Національного банку України, акціонерного товариства «Ощадний банк», банківські установи та забудовників.
«Головний об’єкт у рамках чинного порядку – довгобуди, які з’явилися після настання фінансової кризи та на добудову яких у забудовників бракує коштів. Однак без заділу будівельна галузь зростати не може. Тому облдержадміністраціям вже зараз необхідно забезпечити відведення земельних ділянок під будівництво доступного житла, які мають всю необхідну інженерно-транспортну інфраструктуру», – наголосив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк.
За словами Міністра, ОДА повинні активно працювати з громадянами, а також провести велику організаційну роботу, яку слід почати із проведення подібної наради у кожному регіоні.
На думку забудовників, механізм здешевлення іпотеки, запропонований Президентом та підтриманий Урядом, є цілком реальним і дієвим. Однак, із повсякденної практики залишилася низка складних моментів. Серед таких – роз’яснювальна робота серед громадян, а також питання, пов’язані із виконанням місцевою владою Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема у питаннях зонінгу, землевідведення, прийняття збудованих забудовником інженерних мереж у комунальну власність, стосунків із природними монополіями тощо.
«У Києві прийнятий порядок однозначно працювати буде», – упевнений радник Президента ХК «Київміськбуд» Михайло Голиця. «Порівняно із програмами фонду сприяння молодіжному будівництву, який цілком успішно діяв у Києві, у новому порядку додалася іще одна ланка. Крім того, вважаю, що отримувати компенсацію повинен не громадянин, а одразу банк. В усьому іншому – цілком реальна програма, спроможна пожвавити будівельний ринок», – наголосив він.
Згодні із забудовниками і представники облдержадміністрацій. Так, уже перший виданий кредит викликав серйозне зацікавлення у громадян Сумщини.
«Наступного дня після підписання першого договору до ОДА звернулися 62 сім’ї-потенційні учасники. Прийшли уже із відповідними довідками. Проблем із будівництвом немає жодних. Є певні проблеми з банками, які слід вирішувати на центральному рівні, а також із рівнем платоспроможності наших громадян. Всі інші питання цілком можна вирішувати в рамках чинного порядку», – наголосив заступник голови Сумської державної адміністрації Микола Деркач.
Учасники наради вирішили рекомендувати Міністерству фінансів України терміново розглянути та підписати спільний наказ про затвердження паспорту бюджетної програми, а також за поданням місцевих органів виконавчої влади погодити розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів. Своєю чергою Міністерству економіки і торгівлі необхідно терміново погодити розподіл бюджетних коштів, передбачених у 2012 році для відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва, серед регіонів. І паспорт програми, і розподіл бюджетних коштів були розроблені Мінрегіоном та направлені до цих міністерств більше двох тижнів тому. Про хід реалізації програми здешевлення іпотеки Мінрегіон щотижня інформуватиме Кабінет Міністрів України.
Прес-служба Мінрегіону
Back Друк