Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
12-12-2024 16:54
http://investhelp.com.ua/ua/print/24209
Столичному ринку нерухомості прогнозують стабільність Січень 17, 2012
Столична нерухомість завжди була цікавою і для великого бізнесу, і для звичайних громадян, які планують придбати чи продати своє житло. Тож “Хрещатик” вирішив з’ясувати, що зараз відбувається у цій сфері і які цінові тенденції слід очікувати від ринку цього року.
Варто зазначити, що елітні квартири у Києві вартістю понад $200 тисяч протягом минулого року дещо знижувались у ціні. Ця тенденція, за прогнозами аналітиків, спостерігатиметься і в цьому році. Також зазнала цінового зниження популярна категорія квартир економ-класу. Особливо це позначилося в будинках, віддалених від станцій метро, де переважає старий житловий фонд. Загалом, ринок житла залишиться у новому році стабільним. Кардинально змінити ситуацію, на думку експертів, може лише видача іпотеки в іноземній валюті або зниження кредитного проценту у гривні з 24 % до 14 %. Але зважаючи на погіршення економічної ситуації у світі, спеціалісти з нерухомості істотних змін на ринку житла поки не очікують.
Первинний ринок
Як розповів “Хрещатику” депутат Київради, голова правління Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, завдяки стабільній ситуації на ринку населення готове вкладати свої кошти у новобудови і незавершене будівництво. “Зараз непрості економічні часи — може статися девальвація долара чи іншої валюти, вартість золота досягла максимальних позначок, а ціни на нерухомість знизились,— пояснює Лев Парцхаладзе.— За таких умов найстабільнішим у найближчі роки стане ринок нерухомості. І, звичайно, що найефективніше вкладати інвестиції саме у первинний ринок”.
Підтверджують зростання попиту на квартири у столичних новобудовах і аналітики з нерухомості. Попит, перш за все, підвищують вигідні для будівельників іпотечні умови. Адже укладаючи угоду з банком, забудовника представляє впливова компанія, на противагу вторинному ринку, де продавцем є одна особа.
Впродовж минулого року ціни на квартири економ-класу у новобудовах столиці зросли на 4 % і нині сягають в середньому $1612 за м2. Проте якщо врахувати річну інфляцію, яка в Україні дорівнює 8,5 %, то можна відзначити навіть незначне зниження цін. Зазначимо, що найдешевшим на первинному ринку житла у Києві залишається Деснянський район із середніми показниками $1281 за м2. Найдорожчим є Печерський район, де середня ціна продажу становить $2577 за м2.
Вторинний ринок
Нині на вторинному ринку житла одно- та двокімнатні квартири економ-класу залишаються найдоступнішими для населення та найбільше зростають у ціні. “Придбати власне економ-житло можна за $45-70 тисяч. Такі квартири завжди користуються попитом і мають тенденції до зростання у вартості,— розповідає “Хрещатику” спеціаліст з маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.— Протягом минулого року їхня ціна зросла більш ніж на 10 %”.
За словами генерального директора агентства з нерухомості “Благовіст” Ірини Луханіної, економ-клас на вторинному ринку житла протягом року залишався стабільним. “Було лише кілька епізодів цінових коливань в межах 3—5 %, пов’язаних із сезонними і загальноекономічними факторами”,— пояснює пані Луханіна.
Минулого року, у порівнянні з попередніми, зріс попит на трикімнатні економ-квартири. “Чим більша площа квартири, тим дешевше квадратний метр. А невелика різниця у ціні між дво- і трикімнатною квартирами схиляє потенційних покупців на користь останньої”,— розповіла “Хрещатику” генеральний директор агентства Real Druzi Людмила Друзенко.
Значно менший інтерес виявляють покупці до квартир у середньому ціновому сегментні — $80-200 тис. Вартість цього житла протягом минулого року майже не змінювалась. Така ж ситуація очікується і цього року.
До того ж в столиці пожвавився попит на квартири бізнес-класу у центрі міста в сучасних будинках (до 10 років). Та незважаючи на попит, протягом року ці квартири все ж таки втратили у ціні 8 %, зазначили в компанії SV Development. Загалом, найдешевшим районом вторинного ринку житла залишається Дарницький із середнім показником $1432 за м2. Найдорожчим — Печерський, де середня вартість продажу становить $3004 за м2.
Ціна на оренду економ-житла зросла
Помітно зросла у місті ціна на оренду економ-житла. Якщо рік тому однокімнатну квартиру можна було винайняти за 2 тисячі гривень на місяць, то сьогодні ці квартири вже здають по 2,5 тисячі, зазначають спеціалісти.
Києву особливо притаманний сезонний попит на оренду квартир. “З початком осені, коли до столиці приїжджають студенти, збільшується потреба у квартирах, але пропозицій на ринку оренди житла не збільшилося,— зауважила “Хрещатику” генеральний директор агентства Real Druzi Людмила Друзенко.— Це призвело до зростання цін на оренду житла економ-класу, передусім поблизу станцій метро та вузів. Ми прогнозуємо, що цього року зростання цін на оренду економ-сегменту плавно продовжиться”.
Різких змін очікують аналітики на ринку короткострокової оренди у період європейського чемпіонату з футболу, який пройде в Києві у червні. Хоча експерти передбачають, що після завершення Євро-2012 ціни повернуться на попередні позиції.
Зазначимо, що найдешевшим для найму залишається Святошинський район, де місячна оренда 1-кімнатної квартири становить $342. Найдорожчим є Печерський район — $573 на місяць.
Зріс попит на офіси
Крім того, серед нових тенденцій на ринку нерухомості спеціалісти відзначили попит на об’єкти нежитлового фонду — офісні і комерційні приміщення.
“Це свідчить про значний розвиток економіки, активізацію бізнес-процесів, що, безперечно, дасть поштовх і для ринку нерухомості,— розповідає “Хрещатику” гендиректор агентства з нерухомості “Благовіст” Ірина Луханіна.— Зараз продовжується період цінової стабільності на ринку нерухомості. І оскільки негативних тенденцій не очікується, теперішній час можна вважати найвдалішим для вигідної купівлі нерухомості”.
Back Друк