Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
15-01-2025 18:44
http://investhelp.com.ua/ua/print/24263
У всьому винна світова економічна криза?Січень 12, 2012
ЖК «Південний» м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 118-а. Інвестори передали грошові кошти фірмам, які безпосередньо займались їх залученням, а саме: ТОВ «Інвест-Прогрес», ПП «Прогрес-Ріелт», ПП «Інвест-Прогрес».
Станом на сьогоднішній день квартири не збудовані, кошти не повернуті, З 2009 року забудовник пропонує утворити нове товариство, передати йому права на земельну ділянку, тим самим змінивши замовника будівництва, передати йому всю документацію, яка стосується будівництва. При цьому, забудовник не має наміру змінювати боржника в кредитних зобов’язаннях.
При тому, що таке вирішення питання було запропоноване ще у 2010 році та фактично, жодних зрушень не відбулось. Інвестори стверджують, що дані пропозиції вносяться на їх розгляд лише з метою зняття соціального напруження.
Віктор Ткачов – інвестор котрий звернувся до ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» описав дану ситуацію таким чином.
1. Яким чином Ви купували квартиру? З ким укладали договір? Який саме договір ви укладали?
В 2006 році ми уклали угоду з ПП «Прогрес-Ріелт», це був договір про пайову участь у будівництві об’єкта нерухомого майна за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 118-а. забудовником даного об’єкту ТОВ «Прогрес-Строй». Управителем коштів була ціла група компаній, що мали співзвучну назву з «Прогрес»: ТОВ «Інвест-Прогрес», ПП «Прогрес-Ріелт» , ПП «Інвест-Прогрес». Генеральний підрядник – ПП «Будівельник».
2. Перед тим, як заключати договір, Ви звертались за юридичною консультацією, проводили юридичну експертизу документів?
Справа в тому, що ми купували майнові права в кредит за програмою «Новозбудоване житло в кредит» Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк АВАЛЬ». Тому документи не перевірялись, адже іпотечний центр стверджував, що будівельна компанія пройшла акредитацію в Банку. Таким чином банк пропонував укласти угоди, та запевняв інвесторів/позичальників, що даний об’єкт пройшов всі перевірки. Тому ми повністю довірились програмі «Новозбудоване житло в кредит» Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк АВАЛЬ».
3. В які строки будинок повинен був зданий в експлуатацію?
З моменту коли ми уклали угоду, було вказано кінцеву дату грудень 2007 року. Це два роки для завершення будівництва.
4. Коли розпочалися проблеми з будівництвом, які були Ваші дії?
Об’єкт будівництва зданий в експлуатацію вчасно не був. Ми звертались до будівельної компанії, яка в свою чергу нас запевняла, що будинок буде зданий в експлуатацію, але потрібен певний час. В кінці 2008 року будівництво повністю зупинилось. Спочатку 2009 року ми почали з іншими інвесторами збиратись, в квітні були перші глобальні збори на котрих було прийняте рішення створити громадську організацію «Союз інвесторів».
5. Що пояснює забудовник/управитель ФФБ з приводу зупинки будівництва?
За словами будівельної компанії, будівництво припинилось через світову фінансову кризу та недостатність оборотних коштів, не дивлячись на те, що інвесторами була додатково зібрана необхідна сума коштів для того, аби повністю завершити будівництво об’єкту та ввести його в експлуатацію. Але кошти по даному об’єкту використовувались не за цільовим призначенням. А саме, їх використовували для купівлі нових будівельних майданчиків, також за ці кошти будувались ще й інші об’єкти.
6. Деякі інвестори об’єднуються для добудови об’єкту самостійно. Чи приймалися інвесторами вашого будинку подібні рішення?
Дане питання інвесторами підіймалось неодноразово. Та основна більшість інвесторів ставиться досить негативно до того, щоб доплачувати, чи взагалі приймати додаткову участь своїми коштами у будівництві.
7. На даний момент, які Ви дії проводите для завершення будівництва?
Протягом 2011 року ми неодноразово намагались допомогти будівельній компанії отримати кредит, та ці дії були безуспішними. Наразі, ми продовжуємо дані дії, а також ми намагаємось знайти системного інвестора, який би міг придбати дану недобудову та завершити будівництво.
8. Відчувається, якась значна допомога та підтримка зі сторони влади?
Ми неодноразово звертались до влади, але це не давало ніяких результатів. Ніякими конкретними діями це не завершувалось.
9. На Вашу думку, чи є метод вирішення даної ситуації?
На нашу думку, перше – це щоб будівельна компанія продала частину своїх активів. Друге – це отримання кредиту, для добудови об’єкту будівництва. Третє – це передача об’єкту до системного інвестора, котрий завершив би будівництво сам.
10. На яку допомогу від Асоціації Ви очікуєте?
Ми б були дуже вдячні Асоціації, якби вона провела зустріч з інвесторами та допомогла б їм розібратись в даній ситуації, як вони можуть добудувати цей об’єкт, чи якими діями вони змогли б приблизитись до цього. Також, очікуємо алгоритму конкретних дій виходячи з даного об’єкту та донесення до мас досвіду, який має Асоціація на сьогоднішній день.
Прес-служба Асоціації
Back Друк