Ассоциация помощи пострадавшим инвесторам
23-12-2024 7:20
http://investhelp.com.ua/ua/print/25659
Малоквартирні будинки не повинні відмовлятися від створення ОСББЖовтень 05, 2011
Як організувати ОСББ в будинку з невеликою кількістю квартир? Це питання особливо актуальне для міст, де малоквартирні будинки складають великий відсоток міської забудови. Своєю думкою з цього приводу з ІА «Україні Комунальна» поділився президент Макіївської міської громадської організації «Асоціація керівників житлових організацій», член координаційного центру з питань ОСББ при Донецькій ОДА Ігор Захаревич.
Створення ОСББ в будинку, де всього 6-8 квартир, можливе. Звичайно, з першого погляду здається, що на оформлення всіх необхідних дозволів потрібно стільки ж часу, скільки і на оформлення ОСББ у багатоквартирному будинку, а іноді й більше, при цьому коштів на обслуговування житлового фонду значно менше. В цілому, це так, але опускати руки не варто. У цьому випадку треба проводити роз&lquot;яснювальну роботу з жителями не одного будинку, а цілих кварталів з малоповерхової забудовою.
На першому етапі варто пояснити, що тільки об&lquot;єднавшись в Асоціації співвласників малоквартирних будинків (АСМД) або Асоціації власників житлових будинків (АВЖД), такі ОСББ мають майбутнє. Як би не було складно, але в кожному будинку потрібно буде знайти ініціативні групи. Одним словом, буде робота не в кабінеті, а в полі!
Далі в кожному будинку створюється ОСББ, реєструється відповідно до ЗУ про ОСББ, збираються всі статутні документи, замовляються печатка, штамп; призначається голова. Після цього на загальних зборах голів малоквартирних будинків вибирається голова АСМД, правління та ревізійна комісія. І знову треба буде пройти реєстрацію в усіх фондах, з отриманням печатки та штампу.
Після реєстрації АСМД повноваження з управління передаються від кожного ОСББ, набирається один штат співробітників для обслуговування будинків через Асоціацію. Чим більше будинків в обслуговуванні АСМД, тим дешевше обходиться утримання фонду.
Як бачимо, багато що залежить від самих людей. Не варто сидіти і чекати, поки прийде якась допомога від ЖЕКу або звідки-небудь – адже навряд чи дочекаєтеся. Житловий фонд старіє з кожним роком, тому не потрібно боятися, а сміливо братися за подібні реформи.
Глибоко вникаючи у процес, розумієш, наскільки він складний, але щоб через аварійний стан будинку завтра не опинитися на вулиці, потрібно докласти максимум зусиль. Просто так нас ніхто не забезпечить іншим житлом, тому необхідно зберегти той житловий фонд, який у нас є!
Back Друк