Асоціація забезпечує юридичний захист прав інвесторів Обухова
Сентябрь 14, 2011 

Ще одним довгобудом, здача якого затягнулася на п’ять років, є будівельний об’єкт в Обухові на вул. Київська, 174-а. Житловий комплекс «Нектарний», який складається з шести секцій різної висоти, своєю проблемністю розділив інвесторів на три групи.

Інвестори, яких налічується близько трьохсот осіб, зіткнулися щонайменше з двома проблемами: недобудований будівельний об’єкт, загальна готовність якого складає близько 75%, і договір іпотеки. Між забудовником ТОВ «Перша українська Індустріально-інвестиційна компанія» та банком «Київ» було укладено кредитний договір, а в якості засобу забезпечення зобов’язання було укладено договір іпотеки. Проте укладаючи іпотечний договір забудовник, по-суті, розпорядився майном, яке вже йому не належало, оскільки до моменту укладання договору іпотеки (до 13.09.2007) забудовник укладав з інвесторами інвестиційні договори і більшість з інвесторів встигли оплатити свої квартири. Втім, частка цих коштів вирізняється відсотковим розміром, що розділило інвесторів на три групи:
- інвестори, які проплатили вартість квартир до 13.09.2007;
- інвестори, які проплатили вартість квартир після 13.09.2007;
- інвестори, які проплатили до 13.09.2007, але замінили об’єкт інвестування на інший, який, як з’ясувалося потім, був обтяжений іпотекою.

Для вирішення юридичних колізій, інвестори звернулись за правовою допомогою в ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам». Юрист Асоціації Володимир Боряк відвідав чергові збори постраждалих інвесторів, які проходять кожну першу суботу місяця, ознайомився з документами для складання юридичних висновків по кожній з визначених груп. В подальшому, юристи Асоціації забезпечуватимуть судовій супровід справ, про інформуватимемо й надалі.

Прес-служба Асоціації

__images_collection_pages

 


Назад Печать