Як «витрусити» з ЖЕКу межі прибудинкової території?
Ноябрь 30, 1900 

Юристи вже роз&lquot;яснювали питання, як примусити ЖЕК відремонтувати дорогу перед будинком. Проте у читачів ІА «Україна Комунальна» виникло питання: «На основі якого нормативного документу можна отримати у ЖЕКу витяг з кадастрового плану із зазначенням червоних ліній, якими окреслюється прибудинкова територія?» Що робити у такому випадку, пояснює консультант Асоціації допомоги постраждалим інвесторам Ольга Пальчикова-Козуб.

У даному випадку, якщо мова йде про місто Київ, то вам необхідно звернутись за тел. 15-51 чи до районного відділу благоустрою, оскільки вся прилегла до ваших будинків територія їм підвідомча. Пропонуємо звертатись письмово для підтвердження в подальшому ваших звернень. Що ж стосується звернень до прокуратури, то майже в 99% випадків відповідь надходить приблизно такого змісту: «при проведеній перевірці не було виявлено порушень, отже ви маєте право звернутись до суду», що часто і здійснюється юристами Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Є і альтернативний варіант вирішення даної проблеми. У разі, якщо ваш будинок перебуває на балансі об&lquot;єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу чи обслуговуючого кооперативу, Вам необхідно із відповідною заявою звернутись безпосередньо на ім&lquot;я голови даної організації із письмовою заявою для визначення меж та в подальшому - з&lquot;ясування стосунків, хто безпосередньо повинен відремонтувати пошкоджене асфальтне покриття.

Якщо даний будинок експлуатується ЖЕК, то складно вирішувати дані питання самотужки. У разі негативної відповіді чи взагалі її відсутності понад встановлені строки на надання відповіді пропонуємо Вам звертатись до новоствореної (реорганізованої ) інспекції (Указ Президента України № 1085/2010 від 9 грудня 2010 року) за адресою: 03150, м.Київ-150, вул. Димитрова, 24 (начальник Держжитлокомунінспекції – Лотоцький Орест Богданович).

Держжитлокомунінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг, у тому числі суб&lquot;єктами природних монополій та суміжних ринків у сфері централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства, включаючи утримання та обслуговування прибудинкової території.

Що ж стосується нормативної бази, на яку вам необхідно посилатись, то надаємо перелік діючих нормативно-правових документів: Земельний кодекс України; Закони України: «Про оцінку земель», «Про плату за землю», «Про землеустрій», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», пункту 22 частини 1 статті 26 та статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

P.S. Подібні запитання до юристів ви можете надсилати на пошту info@jkg-portal.com.ua або на press@investhelp.com.ua

 

Режим доступу: http://jkg-portal.com.ua/ua/coments/70-commentmaterial/10840-yak-lvitrusitir-z-zheku-mezh-pribudinkovo-teritor


Назад Печать