Регіон: | м.Київ |
Район/центр: | Солом'янський |
Адреса: | ул. Ереванская, 18-А |
Замовник будівництва: | СБУ |
Забудовник: | ООО "Стабил" |
Генеральний підрядник: | ТОВ Укркоксохіммонтаж |
Початок будівництва: | 4 квартал 2005 року |
Терміни введення в експлуатацію: | 1 квартал 2008 року |
Будівництво зупинене: | 4 квартал 2007 року |
Из обращения пострадавших инвесторов:
"Близько 29 сімей під час будівництва багатоповерхового житлового будинку для співробітників СБ України (кінець 2005 – кінець 2007 років) потрапили у будівельну аферу за участю вищих посадових осіб СБУ та КМДА.
Інвесторами було оплачено 16 мільйонів гривен (3,2 мільйона доларів США) за майнові права на квартири у житловому будинку, який досі не побудований. Ми втратили все, що складали на протязі життя. Більшість з нас продали власні квартири, маєтки, майно та потрапили у величезні борги. Держава ніяким чином не спромоглась нам допомогти! Вже десять років ми намагаємося знайти шляхи для повернення втрачених нами коштів.
СБ України (замовник будівництва) отримала у 2003 році від Київради земельну ділянку під будівництво по вул. Єреванській, 18а у Солом’янському районі м. Києва. Впродовж 2004 року СБУ були надані КМДА всі необхідні дозволи та погодження на будівництво, а Проектним інститутом СБУ був розроблений Проект будівництва житлового будинку. Після цього потрібно було знайти порядного забудовника, який би свій кошт побудував багатоповерховий будинок і частину квартир віддав співробітникам Служби безпеки.
Наприкінці 2004 року тодішній Голова СБУ Смєшко І.П. надав вказівку своїм підлеглим скласти спільний договір на будівництво з новоствореним підприємством ТОВ «Стабіл», заснованим його рідною племінницею І. Харитоновою. Після цього він обрав у «компаньйони» відомого афериста з Росії Гринюка В.В., якому віддали 51% статутного фонду ТОВ «Стабіл» та надали всі необхідні повноваження з керівництва цим підприємством. Зрозуміло, що фінансування «будівництва» передбачалось не за рахунок коштів Смєшка І.П. чи Гринюка В.В.., а за рахунок коштів інвесторів, яким продавали майнові права на квартири у неіснуючому будинку. Потім ці кошти одразу ж перераховувались на фірму-генпідрядник Гринюка В.В., ТОВ «Укркоксохіммонтаж», та інші підконтрольні йому підприємства, переводились у готівку і привласнювались.
Слід зазначити, що впродовж терміну залучення коштів громадян (кінець 2005 – кінець 2007 р.р.) на рахунки ТОВ «Стабіл» і відсутності будь-якого будівництва по вул. Єреванській, 18а відповідальні посадові особи Служби безпеки України не втручались ніяким чином у процес обкрадання громадян. Хоча на той період Смєшко І.П. був звільнений з посади, його схема продовжувала діяти, завдяки іншим діючим високопосадовцям, наприклад, заступнику Голови СБУ на той час Нєжновій С.В.
У середині 2006 року ТОВ «Стабіл» показово здійснило спробу побудувати будівельний парканчик на означеній земельній ділянці, але зустріло спротив з боку мешканців прилеглих будинків. Не зважаючи на те що КМДА надала СБУ всі необхідні дозволи та погодження на будівництво, отримала від ТОВ «Стабіл» пайовий внесок у розвиток інфраструктури міста у розмірі 1,441 мільйонів гривен (0,29 мільйона доларів США), за кошт ТОВ «Стабіл» були знесені всі зелені насадження, Солом’янська районна державна адміністрація (в особі Сідорова І.П.) чинила всілякий опір початку будівництва аж до кінця 2007 року!!! Тоді Вищий адміністративний суд м. Києва зобов’язав Солом’янську РДА у м. Києві погодити встановлення тимчасової огорожі по вул. Єреванській, 18а, не перешкоджати забудовнику, а також визнати позитивними для ТОВ «Стабіл» результати громадських слухань, які провадились у серпні 2006 року. Проте, ні коштів на рахунках ТОВ «Стабіл», ні будь-якого майна вже не було! А вже на початку 2008 року СБ України спромоглось розірвати з ним спільний договір, щоб обрати іншого забудовника і по-друге використати земельну ділянку. Але вже без потерпілих інвесторів!
Схема полягала у тому, щоб зібрати якомога більше коштів з громадян і з метою уникнення кримінальної відповідальності треба було перепродати ТОВ «Стабіл» і перекинути боргові зобов’язання перед інвесторами на нового власника. СБ України, в свою чергу, визнає, що помилилось у виборі забудовника, розриває з ним договір і починає шукати нового, вже добросовісного партнера.
ЦЕ СКРУТНЕ СТАНОВИЩЕ, У ЯКОМУ ОПИНИЛОСЬ 29 СІМЕЙ ПЕРЕСІЧНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЗАЙВИЙ РАЗ ПІДТВЕРДЖУЄ НАЯВНІСТЬ ТОТАЛЬНОЇ КОРУПЦІЇ У ДЕРЖАВІ. НАЖАЛЬ, ПРОСТІ ЛЮДИ В НАШОЇ КРАЇНІ НІЯКИМ ЧИНОМ НЕ ЗАХИЩЕНІ ВІД СВАВІЛЛЯ ДЕРЖАВНИХ МОЖНОВЛАДЦІВ І МОЖУТЬ СТАТИ ІНСТРУМЕНТОМ ЇХ ЗЛОЧИННИХ СХЕМ!
СБ України, щоб не відповідати за сподіяне, обвела інвесторів навколо пальця і позбавилась проблеми шляхом передачі у 2012 році земельної ділянки місту. Депутати Київради, у свою чергу, на прохання одного зі своїх колег, тут же проголосували про надання цієї ділянці статус скверу. Ми знаємо, що це було здійснено в інтересах одного з високопосадовців КМДА, Михайло Кучука, який хотів побудувати там власний будинок!
Схема була не досить складною.
Оскільки постраждалі громадяни об’єднались у кооператив і подали у земельну комісію Київради заяву про надання у власність земельної ділянки по вул. Єреванській, 18а, Кучук М.І., по-перше, надав вказівку чиновникам Департаменту земельних ресурсів і Департаменту містобудування та архітектури загальмувати кадастрову справу ошуканих інвесторів, а, по-друге, «умовив» одного з депутатів Київради, Шафаренко Ж.Ю., щоб вона на черговій сесії Київради запропонувала депутатам змінити (начебто, на прохання мешканців прилеглих будинків!) цільове призначення вищевказаної земельної ділянки і надати їй статус скверу. А потім, через певний час, коли б інвестори заспокоїлись, ті ж депутати Київради, на прохання іншого свого колеги, проголосували б про надання цієї ділянки у власність іншому суб’єкту, пов’язаному з Кучуком М.І.
Що можна зробити по нашому питанню?
Ми створили обслуговуючий кооператив «ЖБК «Надія». Якщо б нинішні депутати Київради зробили крок нам назустріч, зняли статус скверу і надали земельну ділянку нам у власність, інший забудовник зміг би на неї побудувати житловий будинок за власний кошт і частину квартир передати ошуканим інвесторам.
Крім того, є судове рішення Вищого адміністративного суду України по справі К-21251/07 від 25.11.2009 р., яке визнає позитивними для ТОВ «Стабіл» результати громадських слухань у серпні 2006 року.
Допоможіть нам, щоб Київрада скасувала статус скверу і передала земельну ділянку по вул. Єреванській, 18а у Солом’янському районі м. Києва у власність ОК «ЖБК «Надія» для подальшого будівництва на неї багатоповерхового житлового будинку. Підтримуйте нас, будь ласка!
Ошукані інвестори ТОВ «Стабіл», члени ОК «ЖБК «Надія»".
В настоящее время продолжается дальнейшее изучение ситуации вокруг объекта. Размещенная информация собирается из официальных и неофициальных источников, а также силами лиц, вложивших средства в объект строительства. Если информация Вам выдается неточной, просим сообщить администрации сайта, отправив письмо на электронную почту: info@investhelp.com.ua
Асоціація дякує Вам за проявлену увагу до нашого інформаційного ресурсу. Якщо Ви інвестор об’єкту будівництва і Ви бачите, що інформація про Ваш об’єкт/забудовнику не оновлюється, не актуальна або не відповідає дійсності, то ми пропонуємо Вам адмініструвати інформацію на сайті. Будьте кореспондентом Асоціації на Вашому об’єкті і контролюйте актуальність інформації самостійно. Для детальної інформації, звертайтеся по тел. (044) 228-28-42 або відправивши лист на електронну пошту info@investhelp.com.ua
Квартир: | 71 | |
Площадь: | 11393м2 | |
Домов: | 1 | |
Секций: | 1 | |
Паркинг: | 36 | |
Этажность: | 19 |
1. Несмотря на активное привлечение стредств от частных инвесторов в 2005-2007 годах, строительство объекта так и не было начато.
2. Размер привлеченных средств от инвесторов - свыше $3 млн.
3. Количество пострадавших семей - 29.
В настоящее время продолжается дальнейшее изучение ситуации вокруг объекта. Размещенная информация собирается из официальных и неофициальных источников, а также силами лиц, вложивших средства в объект строительства. Если информация Вам выдается неточной, просим сообщить администрации сайта, отправив письмо на электронную почту: info@investhelp.com.ua
Асоціація дякує Вам за проявлену увагу до нашого інформаційного ресурсу. Якщо Ви інвестор об’єкту будівництва і Ви бачите, що інформація про Ваш об’єкт/забудовнику не оновлюється, не актуальна або не відповідає дійсності, то ми пропонуємо Вам адмініструвати інформацію на сайті. Будьте кореспондентом Асоціації на Вашому об’єкті і контролюйте актуальність інформації самостійно. Для детальної інформації, звертайтеся по тел. (044) 228-28-42 або відправивши лист на електронну пошту info@investhelp.com.ua
Професійною юридичною оцінкою ризиків інвестування у будівництво нерухомості займаються наші партнери, адвокатське об’єднання "Constructive Lawyers".
Для отримання детальнішого аналізу об’єкту, забудовника, договору, ви можете замовити консультацію експертів.