Еще по теме:

назад к фильтрам

«Не інвестуйте в Україну. Вас кинуть, як кинули нас!»
Май 28, 2012 

300 тисяч українських сімей за останні 10 років інвестували мільярди у житлове будівництво, а значить внесли інвестиції у всю будівельну галузь, в економіку України. За офіційною інформацією Мінрегіонбуду, в Україні понад 4,5 тисяч недобудованих об&lquot;єктів (на їхньому сайті є перелік). Тож де гроші українських інвесторів? Відповідь така проста – осіли в кишенях горе-забудовників і держава дала їм це зробити.

Якщо за минулої влади можна було почути закиди (як часто це люблять робити українські політики) – «такі схеми (оборудки) з грошима приватних інвесторів видумали не ми, а попередники»
. Згодна, у більшість об&lquot;єктів люди почали вкладати кошти ще з 2003 року. А от закиди нинішньої влади, що винні «помаранчеві» – не мають місця. Саме представники сьогоднішньої провладної команди на початку 2000-х розробляли такі «закони», що аукається їм зараз.

Так, «помаранчеві» теж доклали рук до збільшення кількості недобудованих об&lquot;єктів. Вони хоча й розробляли інші механізми інвестування в житлове будівництво – ввели продаж цінних паперів, облігацій, але як довело саме життя – ці механізми сьогодні стали теж добре спланованою аферою.

Тому саме в темі українських інвестицій немає на кого пальцем показувати. Винні всі. Всі гілки влади, всіх кольорів, всіх років останнього десятиліття. А оскільки нинішні затіяли в 2003-2004 рр., то нинішнім і починати «розгрібати» сміття у своїй країні.

Казати, що люди доведені до відчаю – не варто. Люди доведені до рішення – об&lquot;єднатися, щоб здійснювати спільні дії, заходи, а дехто й до радикальні.

Одним із заходів запланованих заходів – проведення акції під іноземними посольствами багатьох країн з лозунгами «Не інвестуйте в Україну. Вас кинуть, як кинули нас!».

Перший справді об&lquot;єднаний захід – мирна акція «Марш парасольок», який відбувся 23 квітня цього року, довів – влада боїться і не хоче чути і бачити прояв обурення громадян. Свідченням цього є термінове доручення прем&lquot;єр-міністра України М. Азарова про створення міжвідомчої комісії – відповідальний за її створення Мінрегіонбуд. Але той склад комісії, який надали 17 квітня представникам від об&lquot;єднаних приватних інвесторів змушує або голосно сміятися у вічі тим, хто його формував, або ще краще і міцніше об&lquot;єднуватися і «виходити в люди» на Майдан українських інвесторів і вимагати ще більш рішуче виконання вимог, які були подані як до Кабміну, так і до «новоспеченої» комісії.

Іншого шляху немає. Якщо почули раз, це ще зовсім не означає, що виконали, по-перше, доручення Азарова, по-друге, здійснили ряд заходів для врегулювання правовідносин «інвестор – забудовник – замовник».

Насправді, нам зрозуміла мета відповідальних за роботу міжвідомчої комісії – щось таки створили; за основу взяли обговорення законопроектів, які на даний час розробили і в КМДА, і в Мінрегіонбуді; і прозвітували в Кабмін Азарову – «створили і обговорюємо».

Ніхто не заперечує, що закони треба, але знаючи, як довго буде тривати процес їх прийняття, та ще й знаючи, яке сильне лоббі забудовників у ВР, то цього закону можна ще довго чекати.

А вирішення проблеми треба зараз, негайно, терміново.

Європа знає про Україну по справі Ю.Тимошенко, українським інвесторам доведеться докласти зусиль, щоб в Європі дізналися ще й про реалії українських інвестицій, і докласти максимум зусиль, щоб там сказали: «Україна – країна, де безслідно зникають інвестиції, а ті, хто бере ці гроші – або зникає, або просто – банкрутиться, а держава бачить все – і... або є учасником «обдирання» власних людей, або просто немічна щось по-людськи вчинити, щоб ситуацію вирішити».

У свій час Л.Кучма, другий президент України, написав: «Україна – на Росія». Нам зараз (вже у свій час) хочеться сказати: «Україна – не Ізраїль», де достатньо було всього на ОДНОМУ об&lquot;єкті постраждати 500 сім&lquot;ям від дій забудовника, щоб за 2 місяці прийняти зміни до законів, щоб ситуація не повторилася. А в Україні – 300 тисяч сімей! 4,5 тисяч недобудованих об&lquot;єктів і жодних дієвих рішень влади.

Приватні інвестори в Україні, заплативши свої кревні за своє майбутнє, так просто не здаються. Вони готують наступну акцію – 5 червня, напередодні відкриття Євро-2012 року мають голосно нагадати Президентові В.Януковичу про його обов&lquot;язки – бути гарантом Конституції, а значить вимагати від своєї команди її дотримання і виконання. Та й власне, чи не у Президента на контролі повинне бути вирішення питання, яке переросло вже в епідемію.

Тетяна Шальман,
президент Асоціації приватних інвесторів та власників

Иллюстрации

 


Назад Печать