Еще по теме:

назад к фильтрам

«Забудовники – клони»
Декабрь 27, 2011 

Працюючи тривалий час з постраждалими інвесторами, аналізуючи документи для надання їм юридичної допомоги, експерти ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» прийшли до висновку, що є фактори, котрі ще на початку процесу інвестування впливають на те, чи стане інвестор – щасливчик з мрією про житло постраждалим пайовиком, який роками намагається відстояти своє право на проінвестовані квадратні метри. Пропонуємо для розгляду матеріал, з надією на те, що необачних громадян стане в рази менше.

Перше, що приваблює інвестора – це рекламна пропозиція. При цьому більшість звертає увагу на ціну та місце розташування будівельного об’єкту. Незначна кількість людей може поцікавитись забудовником. І практично ніхто не звертає увагу на компанію, яка управляє фінансами.

Часто афера помітна лише для професійної людини. Спочатку інвестори натрапляють на недостовірну інформацію в рекламі. Адже навряд, що хтось буде її перевіряти і знає, яким саме чином не дозволити себе обманути. З одного боку, це стосується ціни об’єкта будівництва та площі майбутнього житла, яка часто змінюється, що призводить до того, що проінвестувавши одну суму в квартиру, обов’язково доведеться доплачувати за додаткові квадратні метри, які з’являться в процесі перепланування, зміни проекту і т.д. З іншого – компанія, яку Ви бачите в оголошенні може бути лише «клоном» відомої марки, яку використовує забудовник для приваблення клієнтів.

Наприклад, якщо аналізувати договори інвесторів, помічається, що абревіатура «КПШБ-2», використана в рекламі житлового будинку в м. Києві за адресою Осокорки, 6, належить двом різним юридичним особам: ПрАТ «Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2» і ВАТ «Трест «Київпідземшляхбуд-2». Фактично, ПрАТ «Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2» здійснює будівництво, використовуючи найменування ВАТ «Трест «Київпідземшляхбуд-2». Особливу увагу інвесторів привернуло те, що замовником будівництва є Холдингова компанія «Київміськбуд», що власне і стало вирішальним фактором при обранні об&lquot;єкта інвестування (див. доданий файл).

Також, часто інвестори не можуть розібратися в схожих назвах компаній: ТОВ «АЛЕС-БУД» і ТОВ «АЛЕКС-БУД»; ТОВ «Житлобуд», ВАТ «Трест «Житлобуд – 1», ТОВ Житлобуд-2, ТОВ «БМФ»Житлобуд-3» тощо. Трапляються однакові на сприйняття назви різних компаній: «Укрбудінвест», «Укрінвестбуд», «Укоінвестбуд». Поширені співзвучні аналоги назв – «Гараздінвестбуд», «Газбудінвест», «Інтербудінвест», «Інтерінвестсервіс». І найбільш небезпечна складова, це різні організаційно-правові форми підприємств при однаковій назві: ТОВ «ХК «Київінвестбуд», ТОВ «БІК «Київінвестбуд», ПрАТ «Київінвестбуд». Простому громадянину навряд що вдасться виокремити з такого переліку схожостей саме ту компанію, яка здійснюватиме будівництво об’єкту, в який вкладено кошти.

Тому хочемо дати три поради майбутнім інвесторам:

- якщо Ви прийняли рішення вкласти кошти в нерухомість, уважно звертайте увагу на точність назв у повному пакеті документів, який отримаєте під час укладення угоди;

- не економте на консультації юриста, щоб потім не втратити значно більше грошей;

- не довіряйте красивій рекламі та дешевим квадратним метрам/

Ринок нерухомості – це на сьогоднішній день в першу чергу бізнес, який виживає в умовах конкурентної ціни та якості.
 

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать