Еще по теме:

назад к фильтрам

«Життєве шоу»...
Июнь 07, 2012 

Учора Президент України з вікна свого кабінету на Банковій міг «безкоштовно» подивитися вуличну виставу. Театралізоване дійство під назвою «Якщо ви ще не будуєте, тоді ми йдемо до вас» главі держави організували більше постраждалі інвестори житлових об’єктів із шести міст України.

Маршем від готелю «Дніпро» до Банкової учора вирушили майже шість сотень обурених українців. Кожен прийшов хто з чим: господарськими мисками, рушниками, шнурівками для білизни... На принесених шнурівках розвісили наволочки з назвами забудов і почали «обживати» територію. Власне, у такий спосіб, показавши «життєве шоу», проблемні інвестори сподіваються привернути увагу Президента. Кажуть, Кабмін «обманув», тепер одна надія — на гаранта Конституції.

Постраждалі інвестори більш ніж 70 будівельних об’єктів зі всієї України звернулись до Президента України Віктора Януковича як до останньої інстанції в країні, яка може зрушити з місця процес вирішення довгобудів. Дізнатися, що це за «театральна трупа» влаштувала «шоу» під АП і чого вона вимагає, з Адміністрації вислали рядового чиновника. Той забрав вимоги і пообіцяв, що «розберуться». Інвестори таким «нахабством» обурені. Зважаючи на те, що їхня проблема — це 120 тисяч сімей, які вже десяток років не мають власного даху над головою, вони розраховували, що з дверей АП до них вийде чиновник не меншого штибу, аніж Ірина Михайлівна Акімова.

Висновки ми зробили — кажуть організатори. Мовляв, відводили Президенту 10 днів. І якщо за цей час Віктор Федорович адекватно не відреагує на звернення інвесторів, тобто не прийме відповідних рішень, то вони обіцяють змінювати «риторику». Якщо не вдається заручитись підтримкою влади, треба її змінити, підкреслили «Дню» в Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. План дій на такий випадок, за їх словами, вже розроблено. І обіцяють владі шоу за участю більш ніж 120 тисяч акторів.

«МИ ВТОМИЛИСЯ ВІД КОЛЕКТИВНОЇ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ...»

Олексій ГОНЧАРУК, президент ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам»:

— Наші вимоги змінилися з огляду на те, що цього разу ми зверталися не до Кабінету Міністрів, а до Президента. Багатотисячна армія чиновників сьогодні не визнає існування проблеми довгобудів. А коли їм і доводиться реагувати на очевидні речі, то вони говорять, що ця проблема породжена самими людьми і це — не питання держави. Звичайно, для журналістів на камери вони створюють видимість занепокоєння та імітують спроби вирішити проблему. Та насправді в кулуарах абсолютна більшість чиновників має непохитну позицію: ваші гроші — ваші проблеми.

Тому ми просили Президента, по-перше, публічно визнати факт існування нашої проблеми, а по-друге, від імені держави взяти зобов’язання вирішити її. Нам потрібні такі дії Президента хоча б для того, щоб чиновники почали по-іншому ставитись до наших питань.

Крім того, ми вимагаємо, щоб Віктор Янукович призначив представника Президента України у міжвідомчій комісії, яку створив Кабмін для вирішення нашої проблеми. Адже сьогодні до її складу увійшли чиновники невідповідного рівня, щоб вирішувати всеукраїнську проблему з довгобудами. Відтак, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк не зміг виконати доручення Азарова. Персональний склад Міжвідомчої комісії яскраво підтверджує, що влада вкотре вирішила почати «імітувати активну діяльність» щодо вирішення проблеми довгобудів. Адже пройшов місяць відтоді, як її створили, а все, на що вона спромоглася, — це смішне організаційне засідання, на якому нам не для протоколу пояснили, що це — наша проблема. Можна сказати, що від Президента ми хочемо «крайнього». Ми втомилися від колективної безвідповідальності і вимагаємо від Президента визначити людину, яка має взяти на себе відповідальність вирішити питання довгобудів.

Алла ДУБРОВИК

 

Иллюстрации

 


Назад Печать