Еще по теме:

назад к фильтрам

Є шанс уникнути ступору в будівельній галузі
Ноябрь 28, 2011 

Верховна Рада України спростила процедуру реконструкції, реставрації та капітального ремонту будинків (без зміни розмірів фундаментів). Крім того, парламент фактично розблокував передачу з 1 січня 2012 року земельних ділянок людям, які планують проводити на них будівельні роботи. Такі нововведення передбачені у законі «Про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Законопроект 17 листопада був прийнятий у другому читанні більшістю депутатів Верховної Ради. Свої думки з цього приводу висловив автор законопроекту, народний депутат від «Нашої України» Віктор Матчук.

- Законопроект, зокрема, передбачає, що реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об&lquot;єктів будівництва може проводитися без документа, що засвідчує право власності чи користування земельної ділянки, на якій цей будинок розташований. Після прийняття у січні цього року закону «Про регулювання містобудівної діяльності» виникла проблема, що навіть за наявності виділених з бюджету коштів жоден ремонт не може бути проведений без земельної документації.

Внесені мною зміни до містобудівного закону спрощують цю процедуру. Тепер реконструкцію, реставрацію або капітальний ремонт будинків можна буде робити без документів на землю. Адже саме у зв&lquot;язку з їхньою відсутністю цього року місцева влада відмовляє людям у ремонті, навіть якщо на нього виділені бюджетні гроші.

Законопроект також дозволяє уникнути повного ступору в будівельній галузі, який міг наступити вже з нового року. Річ у тім, що відповідно до чинного містобудівного законодавства, з 1 січня 2012 року передбачена заборона на передачу землі у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у випадку, якщо це не узгоджено із планом зонування міста.

На сьогодні планів зонування в українських містах взагалі немає. Через це існувала небезпека, що з нового року містобудівна галузь могла бути повністю заблокована. Новий закон пропонує перенести заборону надавати землю під будівництво без узгодження із зонуванням на один рік – до 1 січня 2013 року. За цей час у місцевих бюджетах можна передбачити кошти на розробку планів зонування. І уже після цього люди зможуть узгоджувати своє будівництво із такими планами.


Назад Печать