Еще по теме:

назад к фильтрам

80% будинків у містах Львівщини не мають технічної документації - експерт
Сентябрь 21, 2011 

Головними проблемами діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) є питання про те чи мають долучатися до об’єднань власники нежитлових приміщень і відсутність технічної та інженерної документації на будинки.

Про це розповів заступник Львівського відділення Асоціації міст України Віталій Загайний під час брифінгу на тему: «Як сприяти створенню ОСББ? Основні цілі та завдання Форуму ОСББ» сьогодні.

Він пояснив, що часто люди володіють магазинами чи складськими приміщеннями у будинку, але не трактують себе, як співвласники цього будинку. Тому на думку Віталія Загайного, потрібно вносити зміни на законодавчому рівні, згідно з якими людина автоматично ставала членом ОСББ, коли набуває права власності на житлову чи нежитлову площу.

«Загальною проблемою для всіх ОСББ в області є відсутність технічної документації на будинки. Мінімум 80% будинків у містах області не мають технічної документації. Другою проблемою, яка подібна до згаданої, є відсутність інженерної документації. Треба розуміти, що ОСББ повинно володіти цією інформацією, адже будинок – складна інженерна споруда, а не пісочниця. Ми зараз закликаємо органи місцевого самоврядування до того, щоб в кооперації з ОСББ, вони передбачали в бюджеті видатки на виготовлення такої документації. Це дуже важливо, адже в подальшому відсутність такої документації буде перешкоджати будинкові користуватися банковими чи лізинговими послугами», - наголосив Віталій Загайний.

Крім того, він додав, що великий потенціал має співпраця бізнесу та ОСББ. Йдеться про страхові та лізингові компанії та банківські установи, які можуть готувати відповідні продукти для ОСББ.

«Це дуже важливо, тому що як тільки бізнес почне бачити та розуміти проблеми ОСББ і буде здатен готувати якісний продукт, зовсім інакше буде рухатися ця сфера. Тоді роль міської чи державної влади в цьому питанні буде лише не заважати і всього лиш тримати це питання в правовому полі, тобто скеровувати цей процес», - пояснив Віталій Загайний.

Він також зазначив, що часто в людей виникає думка про те, що членство в ОСББ дає можливість зменшити вартість квартплати. Насправді, за словами Віталія Загайного, плата за квартиру може навіть зрости, однак значно покращиться якість послуг, які отримуватимуть за ці гроші мешканці будинку.

Він додав, що сьогодні у Львові налічується понад 430 ОСББ.


Назад Печать