Еще по теме:

назад к фильтрам

Акція обурення «НАДІЯ ЛОПНУЛА»
Декабрь 22, 2011 

У четвер, 22 грудня, відбулась акція обурення «Надія лопнула» інвесторів Житлового комплексу «Петрівське» за участі Всеукраїнської громадської організації «Асоціації допомоги постраждалим інвесторам за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Антикризова програма підтримки фізичних осіб-пайовиків будівництва житла».

Що для вас «доступне житло»? Як виявилось для кожного із нас ці слова тлумачаться по-різному. Для інвесторів це нормальні квартири з комунікаціями в добудованому будинку. От лише проблема, що забудовники та чиновники бачать «доступне житло» трошки іншими очима.

Саме це не можуть вирішити між собою інвестори та забудовник ЖК «Петрівське». Так у 2008 році інвестори уклали угоди про участь у фонді фінансування будівництва з ККУП «Фінансовою компанією «Житло-Інвест» (директор Сірий Михайло Валентинович). Забудовником об&lquot;єкту був обраний ТОВ «Екобуд» (генеральний директор Сербін Андрій Юрійович), його замовником - ТОВ «Бастіон 2005» (директор – Татаренко Павло Миколайович). Більшість довірителів сплатила в тому ж році повну вартість квартир. Термін введення об’єкта будівництва в експлуатацію був зазначений 4-м кварталом 2008 року.

Будівництво тривало майже три роки. А в 2010 році взагалі зупинилось. Так, в тому ж році за результатами роботи Міжвідомчої комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватись кошти, створеної Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, між Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та ККУП «Фінансовою компанією «Житло-Інвест» було укладено договори про будівництво доступного житла у 5-й черзі ЖК «Петрівське».

Хоча будинок фактично зданий в експлуатацію у червні 2011 року, жити в ньому практично не можливо через відсутність комунікацій.

Так, відповідно до проекту опалення квартир індивідуальне, за допомогою газових котлів. Газ в 5-ту чергу не подадуть, поки у всіх квартирах не буде встановлено газове обладнання. В 20-ти квартирах, котрі придбані за державною програмою газові котли встановили, однак 128 квартир залишається і надалі без них. Також, ЖК «Петрівське» позбавлений можливості отримати послуги водопостачання та водовідведення, оскільки забудовник не виконав свої зобов’язання зі збільшення продуктивності насосної станції та каналізаційного колектора перед водоканалом.

Через фінансові проблеми 20 сімей з дітьми заселились у свої не придатні до життя квартири і їх виживання у зимовий період стоїть під знаком питання. Інші 188 сімей змушені і надалі винаймати житло фактично маючі свої власні квартири.

Інвестори ЖК «Петрівське» неодноразово звертались до органів влади різних рівнів, навіть 25 листопада під час зустрічі перший заступник Міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Аліпов Олександр Миколайович пообіцяв взяти це питання на контроль.

Та люди й досі вимушені знімати чужі квартири маючи свої. А інші просто боротись за виживання у своїх власних.

Нещодавно стало відомо, що ККУП «Фінансовою компанією «Житло-Інвест» все ж таки не було перераховано всі кошти (1,5 млн.) до забудовника. П. Сірий відмовляється від конструктивного діалогу з інвесторами.

Інвестори ЖК «Петрівське» вимагають від Михайла Сірого зустрічі з ними. За цей час в них виникло дуже багато запитань щодо використання коштів та їх вистражданого «доступного житла». Так, з гаслами «Надія лопнула» люди вийшли під будівлю ККУП «Фінансова компанія «Житло-Інвест» та символічно пробивали кульки з номерами квартир, втілюючи гасло "Надія лопнула".

 

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать