Еще по теме:

назад к фильтрам

Асоціація з позичальниками «Молодіжного фонду» звернулась до Президента та Азарова
Май 21, 2012 

Законом «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачено додаткові видатки загального фонду Державного бюджету на реалізацію соціальних ініціатив. Також в держбюджеті цим же Законом на 2012 рік передбачено кошти на функціонування механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у розмірі 1 млрд. гривень.

ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» звертається до Вас від імені молодих громадян, які завдяки неправомірним діям колишнього керівництва Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Фонд) визнані потерпілими в кримінальних справах, де злочином було заподіяно їм матеріального збитку, а їх оселі залишились недобудовами. Держава в особі Кабінету Міністрів України повернулась до молоді обличчям і постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1231 «Про затвердження Порядку надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» передбачила надання: нових кредитів позичальникам Фонду минулих років по будинкам, які не побудовані та визнані Мінрегіонбудом проблемними, а також державної підтримки у розмірі 30 відсотків вартості житла у рамках державної програми забезпечення громадян доступним житлом.

Кошти у чинному Державному бюджеті на поточний рік на державну програму забезпечення громадян доступним житлом («70х30») передбачено у розмірі 200 млн. гривень. Проте, на сьогодні, не підписаний паспорт державної програми по забезпеченню громадян доступним житлом, тому неможливо розпочати її фактичну реалізацію. І це при тому, що Кабінетом Міністрів постанова № 193 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» прийнята ще 29 лютого 2012 року. Кошти для пільгового державного кредитування молодих сімей виділені у сумі 60 млн. гривень. Проте виділення як кредитних коштів, так і по доступному житлу на підставі розпису держбюджету передбачаються на 4 квартал п. р. Зрозуміло, що надходження коштів в останні місяці року не дасть можливість добудувати будівельникам недобудови до кінця 2012 року, а молоді - отримати житло. Це - паперова фікція, яка не дасть реального ефекту від реалізації цієї програми.

Також з виступів Міністра регіонального розвитку та інших посадових осіб нам відомо про проблеми реалізації запропонованої Вами програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Це, зокрема, стосується небажання банків, за виключенням, Ощадбанку, приймати участь у цій програмі, а також непідготовленості облдержадміністрацій щодо здійснення організаційної роботи по забезпеченню здешевлення вартості іпотечних кредитів.

У зв’язку з цим ефективність запровадження цієї нової іпотечної програми невисока. На наш погляд, надання кредитів на 10-15 років з розміром першого внеску у межах 25 відсотків на суму 1 млрд. грн. не знайде достатньої кількості бажаючих отримати такі дорогі позики в умовах виходу з кризи та обмеженості сімейних бюджетів. Крім того, відповідні фінансові ресурси з об’єктивних причин також можуть бути влиті в будівництво лише наприкінці року. Отже, очевидним є те, що на кінець року кошти по даній програмі не будуть використані повністю.

При цьому на сьогодні лише по Київській області нараховується 188 потерпілих позичальників Фонду по об’єктам, які визнані Міжвідомчою комісією при Мінрегіонбуді проблемними та такими, що неможливо добудувати. Кожна з цих сімей втратила у середньому по 20 тис. дол. Та вже не має змоги знайти кошти на придбання іншого житла.

Вони є потенційними позичальниками по вище зазначеним державним програмам. Нормативно-правова база для здійснення їх кредитування та надання доступного житла вже прийнята – постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1231. Водночас, зважаючи на невеликі обсяги фінансування надання нам житла (у межах 30 відсотків від кредитних ресурсів), а також завершення чинності у наступному році програми молодіжного житлового будівництва, вирішення цієї програми для нас затягнеться на десяток років або взагалі припиниться у найближчий час. Виходить, що держава не поспішає виконувати власні зобов’язання перед нами.

Тому ми просимо підтримати нашу ініціативу щодо проведення пілотного проекту щодо забезпечення доступним житлом потерпілих позичальників Фонду минулих років по Київській області у межах чинних програм забезпечення громадян доступним житлом, а саме: програми «70х30» та Президентської програми здешевлення вартості іпотечних кредитів.

У зв’язку з цим ми звертаємось до Вас із проханням виділити додаткові ресурси у сумі 53 млн. грн. для 188 сімей з метою закриття проблеми недобудов Фонду у Київській області. Пропонуємо це здійснити шляхом перерозподілу коштів між державними програмами, зокрема:

1. зменшити на 53 млн. грн. обсяг фінансування за державною програмою Мінрегіонбуду «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов» (код 2751470);

2. збільшити на 53 млн. грн. обсяги фінансування за державними програмами Мінрегіонбуду «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сімям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» (код 2751390), «Збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» з подальшим використанням на реалізацію Державної програми забезпечення молоді житлом» (код 2751420), «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» (код 2751190) та державною програмою Міносвіти «Надання кредитів на будівництво житла для науково-педагогічних та педагогічних працівників (код 2201460).

Відповідно просимо надати доручення Кабінету Міністрів України та Мінрегіонбуду разом з Міносвіти як основним розпорядникам коштів за переліченими держпрограмами, а також Мінфіну підготувати необхідні зміни до держбюджету та порядків використання вказаних державних програм.

Запропоноване нами рішення забезпечить необхідну кількість учасників презентованих Вами масштабних державних іпотечних програм та вирішення житлових проблем потерпілих позичальників Фонду.

Прес-служба Асоціації 

Иллюстрации

 


Назад Печать