Еще по теме:

назад к фильтрам

Банки саботуватимуть програму "Доступне житло"
Октябрь 04, 2012 

Фінустанови можуть саботувати програму "Доступне житло". У наступному році уряд пообіцяв виділити для погашення ставок за кредитами 1 мільярд гривень. Однак, банкіри панікують, адже за їхніми підрахунками, аби вибрати ці кошти – їм потрібно надати позик приблизно на 8 мільярдів. А такої суми на довгострокові кредити вони не мають.

Олег Заяц, банкір: "Размещать ресурсы в ипотеку, фондируя её текущими остатками невозможно потому, что в банковской сфере есть такое понятие, как ликвидность, и привлекая короткие ресурсы и размещая их в долгосрочную ипотеку у банка возникает разрыв ликвидности".
Нікому не потрібне "доступне житло" зводитимуть у селах

Тобто, віддавши на іпотеку всі гроші, банки не матимуть можливості розраховуватися зі своїми клієнтами за депозитами, а також надавати нові позики - без ризику втрат для себе. Тож вони не поспішають вкладати кошти в такі програми і притримують свої фінансові ресурси.

Дмитро Замотаев, банкір: "Скорее всего многие банки будут просто отказываться от этой программы, всевозможными способами её пытаясь проигнорировать или банально декларируя, что они работают по ней, но выставляя настолько жёсткие требования к клиентам, что они не будут проходить".

Банкіри запропонували розробити схему, за якою ставку на позику за державною програмою можна буде коригувати відповідно до ринкової. Уряд поки що мовчить. Але, якщо їм не вдасться домовитися – доступне житло отримають одиниці.

Ілона Ковч, Володимир Гулевець. "Банківський сектор", UBR.


Назад Печать