Еще по теме:

назад к фильтрам

Безквартирна молодь подарує владі цеглини
Октябрь 17, 2011 

15 жовтня в Києві відбувся другий Марш безквартирної молоді. Головне завдання маршу – нагадати владі про проблему молоді №1 – відсутність доступного житла та можливостей його придбання. 

Як повідомили ZAXID.NET організатори, під час заходу  декілька сотень учасників – молоді родини, студенти, активісти громадських організацій, сім’ї з «проблемними» кредитами на житло – пройдуть центральними вулицями столиці з ложками, каструлями, горнятами та плакатами із закликами до влади виконувати свої обіцянки.

Очолять марш ліжка, як символ того, що в Україні молодь може хіба що заробити на ліжко, але не має змогу розмістити його у власній квартирі.

Маршрут акції пролягатиме від Київської Адміністрації по Хрещатику через Кабінет Міністрів та завершиться біля Верховної Ради. Біля кожної будівлі активісти даруватимуть депутатам цеглинки та лопатимуть кульки, як символ їх невиконаних обіцянок.

Зменшення вартості іпотечних кредитів для молоді, збільшення фінансування будівництва, будівництво студентських та аспірантських гуртожитків, зміна умов кредитування житла для родин - головні вимоги учасників Маршу, які мають на меті лише одне - покращити доступ молоді до житла. 

Нагадаємо, Марш безквартирної молоді відбудеться в Києві вже вдруге. Організовують марш учасники громадянської кампанії "Молодіжна варта”. Перший подібний захід пройшов в Києві в травні 2010 року і зібрав близько трьох сотень учасників.

Організатори зазначають, що перший Марш безквартирної молоді дав такі результати:

1)     Уряд повернув кошти по вже узятих молоддю кредитах і поновив їх регулярне погашення: 60 млн. грн. для 15 тис. сімей;

2)     Розпочато реформу Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва;

3)     Введено оподаткування нерухомості;

4)     Збудовані перші будинки по програмі "Доступне житло";

5)     Уряд побудував по 2-3 відомчих будинки в кожному регіоні для молоді, реформував міністерство, і виділив гроші на державну іпотечну установу;

6)     Зареєстрований законопроект «Про молодіжну житлову кооперацію».

Довідка:

"Молодіжна варта" - кампанія громадянського контролю за виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок, даних українській молоді на 2007-2012 роки. До складу Національного комітету "Молодіжної варти" входять 10 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування. А саме:  ВМГО "Дебатна Академія", ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес", ВМГО "Молода Просвіта", Студентська Рада Києва, ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив", ВМГО "Європейська молодь України", ВМГО "Колегія молодих управлінців та юристів", ВМГО "Спілка Ініціативної Молоді", Всеукраїнська Студентська Рада при Міністерстві освіти і науки, ВМГО "Українська Студентська Спілка", ВМГО "Молода Пора" та ВМГО "Студентська Республіка".

Джерело: 

ZAXID.NET

 


Назад Печать