Еще по теме:

назад к фильтрам

БТІ зобов&lquot;язані приймати документи до 31 грудня - глава Укрдержреєстру
Ноябрь 30, 2011 

Бюро технічної інвентаризації (БТІ) згідно з чинним законодавством зобов&lquot;язані до 31 грудня поточного року приймати від громадян заяви на держреєстрацію майнових прав на нерухоме майно.

Про це повідомив голова Державної реєстраційної служби (Укрдержреєстр) України Леонід Єфименко.

"Людина має право звертатися в БТІ до 31 грудня 2011 року та БТІ не вправі відмовити. На сьогоднішній день немає ніяких підстав, щоб громадянам відмовляти в реєстрації прав на нерухоме майно - це з одного боку, а з іншого - є всі механізми примусу, по результатами яких винні в цьому особи будуть нести відповідальність", - сказав він.

При цьому, за його словами, БТІ з 1 січня 2012 року буде здійснювати тільки техінвентарізацію об&lquot;єктів нерухомості, тоді як функція держреєстрації перейде до Укрдержреєстру.

Він також повідомив, що законопроект, що перебуває на розгляді Верховної Ради, передбачає скорочення терміну реєстрації майнових прав на нерухоме майно до п&lquot;яти з 14 днів. Згідно з проектом документа, держмито за реєстрацію майнових прав у держреєстратора становитиме 119 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар подешевшав на 1 копійку, євро на стільки ж подорожчав - міжбанк

Глава Укрдержреєстру повідомив, що сьогодні вже створено 583 реєстраційних пункту служби, тоді як в Україні працює близько 500 БТІ. Опції держреєстраторів будуть виконувати особи з вищою юридичною освітою, частина їх перейде з БТІ.

"Ми плануємо, що до 15 числа ми завершимо конкурс по всім працівникам реєстраційних служб на території районів ... Керівники реєстраційних служб у більшості регіонів вже призначені. У кожному районі буде по одному-два реєстратора", - повідомив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд держмайна встановив дату продажу "Закарпаттяобленерго"

Глава Укрдержреєстру також пояснив, що з 1 січня, коли запрацює єдиний держреєстр майнових прав, співробітники служби будуть мати доступ до існуючих сьогодні реєстрів, зокрема, реєстру іпотеки та ін

Він пояснив, що, наприклад, при купівлі квартири на вторинному ринку житла з 1 січня наступного року покупець і продавець повинні засвідчити в нотаріуса договір купівлі-продажу, після чого зареєструвати право власності у реєстратора. При цьому не потрібно вже отримати виписку про держреєстрацію права власності на нерухоме майно, яку сьогодні видає БТІ.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/business/_bti-zobov-yazani-prijmati-dokumenti-do-31-grudnya-glava-ukrderzhreestru/412097">Gazeta.ua</a>


Назад Печать