Еще по теме:

назад к фильтрам

Черговий будівельний скандал в Києві: висотка замість стадіону
Сентябрь 14, 2011 

У Києві на Княжому затоні зріє будівельний скандал.

Місцеві мешканці готуються до війни з забудовником, який хоче звести за 30 метрів від їхнього дому - висотку. Та ще й забрати під будівництво дитячий стадіон. Компанія, якій належить ділянка, від планів звести дім поки відхрещується.

У Києві новий епіцентр протистояння між пересічними мешканцями і будівельниками - по вулиці Княжий затон, 9. Одну висотку тут уже збудували - місцеві мешканці кажуть - так затято вбивали сваї - що порепалися стіни у сусідньому міністерському домі.

Новобудову планують звести чи не на єдиному дитячому стадіоні в районі. До найближчої споруди менше 30 метрів. Мешканці готові чинити опір будь-якою ціною.

Місцеві скаржаться - з ними будівництво другої споруди не узгоджували і дозвільної документації не показували.

"Забудовник збирається побудувати 24 поверхову 200-квартирну висотку з 200 паркомісцями. І не де-небудь, а на шкільному стадіоні", - каже Тетяна Монтян місцева мешканка та відомий юрист.

"У нас негде посидеть ни детям, ни старым людям. Теперь наши дети должны привратиться во что? В алкоголиков, в наркоманов. Потому что здесь нету ни стадионов, ни какого-то такого спортивного заведения", - обурюється місцева мешканка Валентина Шишеня.

Люди стверджують: громадські слухання було призначено на 7 вересня за однією адресою, а провели її за іншою.

"Ми туда приехали, нам сказали: нет здесь ничего. Езжайте в школу 314. Пока мы приехали в эту школу, там уже сидело ну человек 50. Они будущие инвесторы, как они сказали. Подняли все ручки "за", что они за то, чтобы построить дом многоэтажный", - розповіла Світлана Сідорко, мешканка.

Дитячий стадіон, який може піти під допоміжну для будівництва територію, розташований лишень за 200 метрів від школи, яку 1 вересня відкрив сам президент Віктор Янукович. Поряд з нею - старенька радянського зразка - їй і належить стадіон. Щоправда місцеві батьки підозрюють - що уже не належить.

"Вызывает удивление, что директор школы, которому остался год до пенсии вдруг отказывается от этого стадиона детского. Ну мы все взрослые люди, мы понимаем каким образом можно отказываться от прекрасного стадиона за год до пенсии", - висловив свою думку місцевий мешканець Олексій Вадимович.

За роз&lquot;ясненнями ми звернулися до керівництва будівельної компанії. Пані, яка назвалася заступником гендиректора з будівництва повідомила, що ніяких новобудов по вказаній вулиці найближчим часом не планують.

Телефоном: "Надо раньше дозвільну документацію оформити, а тоді щось можна говорить. Тобто зараз ви там не плануєте нічого? Нічого, зараз я роблю просто благоустрій. Просто роблю благоустрій на своїй землі. Ну добре, а чому тоді збирали громадські слухання? Ну для школи, перебудувати спортивний стадіон, зробити спортивний майданчик".

Заступник начальника головного управління з містобудування Києва журналістів за коментарем відіслав в архітектурний нагляд

"Його забезпечує Державний архітектурний нагляд. Вулиця Хрещатик... Ой, вулиця Лесі Українки. Звертайтесь туди, вони дадуть вам більш конкретну інформацію", - обмежився адресою заступник начальника ГУ з питань містобудування КМДА Андрій Вавриш.

Однак мешканці Княжого затону все ж написали звернення до місцевої влади з проханням втрутитися. Кажуть, мріяли жити у зеленому і просторому районі, а не в тісних кам’яних джунглях. Розповідає телеканал UBR.

Александр Мельников


Назад Печать