Еще по теме:

назад к фильтрам

"Чорний список" забудовників - спроба прибрати конкурентів?
Июль 17, 2012 

Несумлінних забудовників - у чорний список. Його пропонують створити самі учасники ринку.

Так хочуть прибрати дрібних конкурентів. До переліку вноситимуть компанії, які не здали понад 20 % житлового будівництва, не виконують зобов’язань та йдуть на фінансові махінації. Внесуть до переліку й тих, хто зводить житло без дозвільних документів, грубо порушує державні будівельні норми та відхиляється від проекту.

Тарас Лилик, 1-й заступник виконавчого директора КБУ: "Практично все повинно буде доведено судом. Фінансові махінації - мають бути доведені судом, не здача в експлуатацію - тут суб’єктивізму не може бути. Є паспорт проекто - заплановано в 7 році, не здано, а у нас 12, тут навіть подвійної лінії не може бути".

Та чорний список - не панацея. Підставні компанії створюють швидко. А до переліку забудовник потрапляє лише постфактум - коли інвестори уже ошукані. Частково врятувати від втрати грошей може страховка.

Тетяна Родіонова, генеральний директор страхової компанії: "Он может застраховать свои риски, но бремя доказательственной базе будет лежать на нем. И наше законодательство абсолютно не готово к тому, и я не знаю случаев, когда такие иски приводили к окончательному решению суду в пользу собственно инвестора. Проще если ответственность страхует настройщик".

Найбезпечніший спосіб вкласти гроші у житло залишається незмінним: добре вивчати історію компанії. Уважно читати всі документи та постійно контролювати роботу забудовника.

Ульяна Дрючкова


Назад Печать