Еще по теме:

назад к фильтрам

Енергоефективність України потребує 57 млрд дол.
Апрель 11, 2016 

Загальна потреба інвестицій в енергоефективність України оцінюється в 57 млрд. дол. Такі дані аналітичного звіту Мінрегіону «Теплова енергетика у ЖКГ: стан та перспективи». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, пише "Народна Рада".

«Сектор опалення будівель має один з найбільших потенціалів покращення енергоефективності в Україні. Щорічне споживання природнього газу на цілі опалення оцінюється в 18,6 млрд. м³. При цьому потенціал скорочення складає 11,4 млрд. м³ газу, що становить 58% від імпорту України. Головним рішенням для зменшення споживання газу та подолання енергетичної залежності України є створення і забезпечення функціонування Фонду енергоефективності. Його фінансування можна буде забезпечити за рахунок монетизації частини заощаджених субсидій, підтримки донорів та міжнародних фінансових організацій», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Сектор централізованого опалення є одним з найбільших споживачів природного газу – 7,2 млрд. м³ в 2015 році. Історично, сектор центрального постачання був значною мірою зрегульований державою, що не давало підприємствам ефективно розвиватися та оновлювати матеріальну базу.  За оцінками аналітиків, налагодження ефективної роботи  в галузі як з точки зору виробництва та транспортування тепла (оновлення  матеріальної бази ТКЕ та ТЕЦ), так і з точки зору споживання (термомодернізація будинків) дозволить скоротити споживання газу на 5 млрд. м³ щороку. З точки зору ефективності інвестицій саме ізоляція мереж та модернізація котелень має найбільший потенціал – інвестувавши  ~6,0 млрд. дол. США, скорочення споживання газу може становити ~2,4 млрд. м³.

Але для залучення цих інвестицій та їх ефективного використання, система регулювання та фінансових взаємовідносин в галузі має бути переглянута. Паралельно має бути проведена реструктуризація накопичених боргів по всьому ланцюгу розрахунків. Більш детально про поточний стан системи централізованого теплопостачання та стратегічне бачення реформування сектору в аналітичному звіті «Теплова енергетика у ЖКГ: стан та перспективи».

Документ розроблено аналітиками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  у співпраці з Урядом Німеччини, Делегацією ЄС в Україні, Групою підтримки ЄС в Україні, Berlin Economics, Координаційним центром з взаємодії з КМУ при Президентові України, Національною Радою Реформ, Держенергоефективності, спеціалістами Групи Світового Банку в Україні. Експерти переконані, що впровадження змін, зазначених у звіті, дозволить покращити інвестиційну привабливість теплокомунальних підприємств та оновити їх матеріальну базу.

Нагадаємо, що раніше була опублікована концепція Фонду енергоефективності, механізм роботи якого зокрема забезпечить стале фінансування проектів оновлення будинків з метою знизити використання газу для України майже вдвічі.


Назад Печать