Еще по теме:

назад к фильтрам

Епідемія будівельних афер крокує Україною
Июнь 08, 2012 

В Україні триває епідемія будівельних афер.

Асоціація приватних інвесторів нарахувала вже понад 120 тисяч жертв житлових махінацій, повідомляє ТСН.

Ошукані інвестори, які роками чекають від своїх забудовників квартир, і у яких зараз замість даху над головою лише парасольки, у вівторок вимагали від президента знайти державне рішення проблемних довгобудів. Марш парасольок прокрокував центром столиці.

Тут ошукані інвестори із сімдесяти об&lquot;єктів. Ці гарячі точки розкидані по всій Україні і цих парасольок стає дедалі більше. На гроші цих родин вже можна було побудувати нове місто.

Їхні історії майже однакові і схожі схеми - збір грошей, бурхливий початок будівництва, а далі тиша на майданчику - забудовник або втік, або банкрут і нічого неможливо змінити.

У Мінрегіонбуді визнають, що будівельні афери переросли в загальнодержавний головний біль.

Немає регіону, де б не фіксували об&lquot;єкт із порушеними термінами будівництва.

Але ж бачили очі що купували, кажуть чиновники інвесторам.

"Якщо комерційна структура зібрала гроші з людей і не збудовано, то держава опосередковано може відповідати. Там, де є вільні квартири, держава їх забере і добудує. По кожному об&lquot;єкту ведеться окрема робота", - запевнив директор департаменту Мінрегіонбуду Олександр Непомнящий.

Інвестори переконують, що робота ведеться лише для галочки, і перспектив щодо недобудов немає.

Вони від держави вимагають головного - контролювати забудовника, адже він не несе ніякою відповідальності перед тими, у кого брав гроші.

Потерпілі пропонують державі: якщо роботи не ведуться більше ніж півроку, об&lquot;єкт забирати у власність міста і шукати нового інвестора під державні гарантії.

Ці пропозиції ошукані українці хотіли розповісти в Адміністрації президента.

Звідти на них визирали теж із-під парасольок, але ніхто не наважився вийти. Тим не менш звернення взяли.

Иллюстрации

 


Назад Печать