Еще по теме:

назад к фильтрам

КБУ створить "чорний список" українських будкомпаній
Июнь 25, 2012 

КИЇВ. 24 травня. УНН. Конфедерація будівельників України (КБУ) має намір створити комітет з відстеження роботи українських будкомпаній. Він відправлятиме несумлінних і непрофесійних у "чорний список", а також напрацьовуватиме законодавчу базу для захисту споживачів від недобросовісних забудовників. Про це повідомляє "Урядовий кур&lquot;єр" з посиланням на главу КБУ Льва Парцхаладзе.

Л.Парцхаладзе, зауважив, що сьогодні в Україні починають будувати всі, кому не лінь. Натомість як гриби після рясного дощу у містах виростають недобудови, збільшується й кількість невдоволених покупців.

"Вони, у більшості випадків, беруть кредити на придбання житла, платять величезні відсотки банкам, працюють на трьох роботах, щоб вчасно розраховуватися і не зростав борг, за який фінустанова може забрати омріяні квадратні метри, - зауважує глава КБУ. - Натомість строки здачі об’єкта затягуються на невизначений термін або ще гірше - квартиру продають одразу кільком особам, а людина опиняється заручником ситуації. Зрозуміло, за відсутності контролю та дієвих механізмів управи на махінаторів, українці бояться інвестувати у будівництво, щоб не потрапити у халепу. Не в кращій ситуації і добросовісні забудовники, адже хочеш не хочеш, а тінь падає й на них".

За даними Л. Парцхаладзе, таких проблемно-спірних об’єктів майже 400 по Україні, зокрема 46 у Києві.

ДОВІДКА: за статистикою Мінрегіону загалом по Україні 16 тис. недобудов, з них майже 4 тис. - житлових. При цьому 100 тис. осіб вклали гроші у купівлю квартир на первинному ринку, перед якими забудовники з тих чи тих причин не виконують зобов’язань.


Назад Печать