Еще по теме:

назад к фильтрам

Круглий стіл про державні «горе-програми»
Апрель 13, 2012 

10 квітня у медіа-холі інформаційного агентства «RegioNews» відбувся круглий стіл на тему, котра стосується на сьогоднішній момент майже кожного українця: «Реальність доступного житла для українців. Хто, коли і за скільки зможе отримати свої квадратні метри».

Заступником голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Владиславом Лук&lquot;яновим була представлена державна програма, котра передбачає іпотеку під 3%. «Уряд днями збирається внести зміни до доходної частини державного бюджету, збільшивши її на більш ніж 30 млрд. гривень. Один мільярд з цих грошей піде на компенсацію відсотків по іпотеці», - зазначив Лук’янов.

Реалізовуватись ця програма буде через Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, робота якого вже раніше негативно відзначилась на багатьох долях українських громадян. Майже в кожній області України є велика кількість постраждалих інвесторів.

Олексій Гончарук, президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» намагався поцікавитись у пана Лук’янова, як вирішуватиметься ситуація з існуючими проблемами недобудов, та Владислав Лук’янов виразної відповіді не надав. На запитання відповів Михайло Голиця, президент холдингової компанії "Київміськбуд". Він пояснив, що зараз в структуру Фонду вже реально впроваджені системи контролю по роботі з підрядниками (будівельними компаніями, забудовниками): облік виконаних робіт і прийом готових об’єктів буде вести служба техконтролю, без письмового дозволу якої не буде проходити фактична оплата. Це дозволяє сподіватися, що ситуація, коли друкуються віртуальні акти виконаних робіт, за якими перераховуються гроші, а робота фактично не робиться, буде виключена.

Тривалість самого круглого столу була близько години. За цей час зрозуміти, як втілюватиметься дана програма зрозуміти не вдалось. Не вдалось зрозуміти і хто буде відповідати за наслідки, якщо негативний досвід попередніх років знову повториться. Питання, на що надіятись постраждалим інвесторам від державних «горе-програм» залишилось відкритим. Відкритою залишилася і тема корупційних механізмів у сфері вибору одержувачів пільгових кредитів, здатних знищити будь-яке гарне починання.

Прес-служба Асоціації 

Иллюстрации

 


Назад Печать