Еще по теме:

назад к фильтрам

ЛМР затвердила положення про «Доступне житло»
Октябрь 03, 2011 

Депутати Львівської міської ради на сесії 29 вересня затвердили положення про участь у програмі «Доступне житло». «За» ухвалу проголосувало 65 депутатів.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Нагадаємо, як повідомляв депутат ЛМР від ВО «Свобода», голова комісії житлової політики Ігор Сільвестр, у черзі на покращення житлових умов стоїть більше як 25 тис. львів’ян. Понад 7 тисяч львів’ян – це першочерговики, а також понад 2 тисяч – це позачерговики, які мали би от-от отримати житло.

«Проблема в тому, що за останні роки у Львові не будувалося взагалі ні соціального, доступного житла, ні житла для черговиків, – зазначив Ігор Сільвестр. – У місті велося переважно будівництво бізнес-класу, тобто дорогі квадратні метри».

За словами голови житлової комісії, є два напрямки реалізації запропонованого положення про доступне житло. Один з напрямків – це робота з Львівським регіональним управлінням Фонду молодіжного кредитування. Тоді, як це записано в державній програмі, держава компенсує 30% вартості квадратного метра.

Другий напрямок полягатиме в тому, що міська рада без аукціону повинна буде виділяти земельні ділянки під будівництво доступного житла. Ці ділянки мають бути вже забезпечені інженерними мережами і забудовник не буде сплачувати інвестиційні відрахування на інфраструктуру. Таким чином, можна буде побудувати дешеві квадратні метри для черговиків.

«Звичайно, це розраховано на тих черговиків, які мають хоча б якісь мінімальні заощадження, на які вони могли би купляти квартири з певними знижками від міста. Всіх охопити, очевидно, не вдасться, але це дасть хоча б перший поштовх, щоб було певне зрушення цієї черги, яка рухається тільки в сторону збільшення», – зазначив Ігор Сільвестр.

Крім того, він повідомив, що їхньою комісією вже на 2011 рік було закладено кошти у бюджеті міста Львова на розроблення проектно-кошторисної документації під ділянки і було вже знайдено дві ділянки, які зараз виділили на ЛКП «Рембуд» для освітян.


Назад Печать