Еще по теме:

назад к фильтрам

Мешканці будинків по вул.Кіквідзе звернулись до Генпрокуратури щоб зупинити новий «Еліта-Центр»
Декабрь 12, 2012 

Ініціативна група, що об’єднує киян, які протестують проти незаконного будівництва у зсувонебезпечній зоні високо поверхової будівлі за адресою Київ, Вільшанська, 2 (ЖК «Печерський бастіон»), звернулась до Генерального прокурора, КМДА та Головного управління містобудування та архітектури з вимогою запобігти розгортанню нової житлової афери.

У зверненні, зокрема, значиться, що діяльність забудовника (ТОВ «Сфера-СІТІ», "Український Фонд Розвитку Регіонів", "Інноваційна Будівельна Компанія" та пов’язаних з ними осіб) щодо будівництва житлового комплексу «Печерський бастіон», може викликати наслідки, аналогічні наслідкам сумнозвісної будівельної афери групи компаній «Еліта-центр».

Так, ТОВ «Сфера-СІТІ» здійснює будівництво на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт «Будівництво, експлуатація та обслуговування житлового комплексу середньої поверховості по вул. Вільшанська, 2-6 у Печерському районі міста Києва», скасованої постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київради КМДА до виконання всіх приписів.  В той же час, ТОВ «Сфера-СІТІ» продовжує активно пропонувати на своєму сайті http://pbastion.com.ua придбати квартири на 20-х поверхах новобудови, в тому числі з використанням кредитної програми АТ«Астра банк», надаючи для ознайомлення потенційним клієнтам як доказ правомірності багатоповерхового будівництва на даній ділянці декларацію про будівництво середньоповерхової будівлі. 

Тобто, посадові особи ТОВ «Сфера-СІТІ» та пов’язані використовують для власного збагачення схему, за якою, без належних дозвільних документів на будівництво, ігноруючи усі приписи та заборони, отримують кошти від громадян за квартири в будинках, які нібито будуть збудовані у майбутньому, хоча вищевказаною комісією будівництво на цьому об’єкті було призупинене, опломбовано крани та електропостачання, заборонено працювати механізмам. 

«Ми переконані, що забудовник не має наміру вводити об’єкт в експлуатацію, а прагне якомога швидше розпродати «повітря» та закинути будівництво, як це уже неодноразово здійснювала сумнозвісна “УКОГРУП”, тісний зв’язок з якою намагається приховати забудовник. Про це також промовисто говорить ціна, за якою він продає “повітряні метри” - 12 тис. грн в розпочатій 9-поверхівці та 9,2 тис. грн. в запланованих висотках, що принаймні у 2-4 рази нижче за ціни добропорядних забудовників у цьому районі Києва», - наголошує голова Ініціативної групи Євген Лебедєв.

Враховуючи вищевикладене, члени ініціативної групи направили відповідні листи до Генерального прокурора, КМДА та Головного управління містобудування та архітектури із проханням організувати перевірку діяльності ТОВ «Сфера-СІТІ», ТОВ "Інноваційна Будівельна Компанія" та ТОВ "Український Фонд Розвитку Регіонів" щодо дотримання посадовими особами даних підприємств законів України, в тому числі відносно будівництва по вул. Вільшанська, 2-6 у Печерському районі; притягнути винних осіб до відповідальності та вжити заходів щодо зупинення будівельних робот та продажу майнових прав на квартири за адресою Вільшанська, 2-6 в м. Києві.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 р., стало відомо, що ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» - фірма-забудовник «Печерського Бастіону» відкликала свій позов з вимогою визнати незаконними та скасувати протест прокуратури м. Києва № 07/2-248-вих-12, а також наказ Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві щодо скасування реєстрації  декларації ТОВ “Інноваційна будівельна компанія” про початок виконання будівельних робіт №КВ 08312100749 від 18.06.2012 р. "Будівництво, експлуатація та обслуговування житлового комплексу середньої поверховості по вул. Вільшанскій, 2-Б у Печерському районі м. Києва".

06 грудня 2012 р., генпідрядник будівництва ЖК «Печерський Бастіон» - ТОВ «Енергобуд» відкликав свій позов про визнання незаконним припису Територіального управління Держслужби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Київській області та м. Києві від 06.09.2012г. та розпорядження від 06.09.2012р. №11/38/492-Р.

Також 12 вересня 2012 р. заступник прокурора м. Києва звернувся до Господарського суду м. Києва з позовною заявою, в якій значиться, що проект землеустрою затверджений КМДА незаконно, а також висунуто вимогу заборонити проведення будівельних робіт. Суд першої інстанції визнав правоту прокуратури, а на 13 грудня 2012 р. призначено розгляд апеляції.

04 вересня 2012 року прокуратура Печерського району м. Києва порушила кримінальну справу за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та перевищення повноважень відносно посадових осіб ТОВ «Енергобуд» (генпідрядника ТОВ "Інноваційна Будівельна Компанія" та ТОВ "Український Фонд Розвитку Регіонів"). Ними, зокрема, було здійснено спробу самовільно прокласти дорогу до будівельного майданчику, внаслідок чого було зруйновано погреби мешканців будинку №23 по вул. Кіквідзе та дитячий майданчик, а також пошкоджено 13 дерев та 1550 м.кв. газону. 

 

 

Иллюстрации

 


Назад Печать